Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ допомагає медійникам отримати акредитацію від ЗСУ. Нещодавно до Центру звернулись журналісти з проханням допомогти отримати акредитацію ЗСУ. Ці журналісти є активними учасниками Запорізької обласної організації НСЖУ та виконують свою роботу гідно, дотримуючись чинних вимог та стандартів. Тому було вирішено посприяти отриманню акредитації.
– Ми завжди намагаємось допомогти нашим колегам. До нас звернулись двоє медійників – Ігор Лавров та Світлана Залізецька. Ми зібрали необхідний пакет документів, написали лист і вже за 10 днів журналісти мали свої акредитації, – розповідає співкоординаторка Запорізького ЦЖС Валентина Манжура.
Ігор Лавров – відомий молодий запорізький фотомитець. До повномасштабного вторгнення фотограф полюбляв відкривати унікальний рослинний і тваринний світ острова Хортиця. Але після 24 лютого 2022 року у Ігоря зʼявились і нові завлдання – висвітлювати життя прифронтових територій та завзяту боротьбу наших військових проти ворога.
– Дякую Запорізькому ЦЖС за сприяння в отриманні акредитації ЗСУ. Без вашої допомоги у мене б нічого не вийшло. Тепер я зможу виконувати свою роботу ще краще! – ділиться враженнями фотограф Ігор Лавров.
Світлана Залізецька – журналістка-переселенка з Мелітополя. Їй довелося деякий час жити в окупації, але все таки вона змогла виїхати на підконтрольну Україні територію. Зараз Світлана продовжує працювати у журналістиці, але для того, щоб виконувати свою роботу на всі сто відсотків, їй необхідна була акредитація ЗСУ.
– Запорізький ЦЖС допоміг мені, коли я виїхала з окупованого Мелітополя. Тепер я знову звернулась до Центру з проханням, і мені знову не відмовили. Тут працюють шляхетні люди, які завжди почують, пригорнуть, пригостять чаєм і, як у моєму випадку, посприяють отриманню необхідної акредитації. Спасибі за вашу роботу! Ви найкращі! – радіє Світлана Залізецька.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Зирянова