У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки Центр журналістської солідарності стали НСЖУ організував захід для медійників, який для них провели представники рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Запорізькій та Чернігівській областях, Міжнародної гуманітарної організації «Данська рада у справах біженців» та інструктори Запорізького навчально-тренувального центру «Вогник. Запоріжжя».
За два роки російської військової агресії скоєно понад 500 злочинів проти українських ЗМІ і журналістів. 235 мовників припинили свою роботу. Робота медійників в районах розмежування і на територіях, де ведуться обстріли, пов’язана з ризиком для життя. Тож подібні заходи сприяють формуванню у журналістів навичок безпечної поведінки. Журналісти дізналися про види боєприпасів, як вони виглядають, як завдають ураження, за якими ознаками можна визначити рівень небезпеки території, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Відкрив захід легендарний пес-сапер з Чернігівщини Пес Патрон, який у ході візиту до Запоріжжя став спеціальним гостем тренінгу. Його вихователь, Михайло Ільєв, начальник піротехнічної частини ГУ ДСНС, розповів про роботу чернігівських рятувальників і саперів начальник піротехнічної частини ГУ ДСНС України у Чернігівській області. Вони розміновують території на Чернігівщині, Харківщині, Миколаївщині. Люди з нетерпінням чекають їх і дякують за важку і небезпечну службу. Рятувальникам допомагають спеціально навчені собаки. Таких в Україні налічується 14. А Патрона Михайло Ільєв привіз спеціально на зустріч із запорізькими журналістами, чим дуже їх порадував.
Родзинкою тренінгу став спеціальний сценарій, розроблений керівництвом та інструкторами «Вогник Запоріжжя» спільно з проєктом UNITED SAFETY UKRAINE, який максимально імітував реальне тло забрудненої мінами території.
– Отримані знання журналісти закріпили під час тренінгу, проведеного за участю інструкторів центру, – каже журналіст Ігор Гур’єв. Але ж ми розуміємо, що треба й надалі вивчати мінну справу, бо ворог постійно використовує нові підривні засоби, що загрожують життю людей…
Журналісти подякували господарям і гостям за важливу і корисну інформацію. А начальниці відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлії Баришевій голова обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко вручила Почесну грамоті Секретаріату Національної спілки журналістів України за тісну і плідну співпрацю із запорізькими журналістами.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач
фото Анни Логвіненко