У Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ часто приходять гості з різних волонтерських організацій для знайомства та ймовірної подальшої співпраці. Цього разу відбулася контекстна зустріч з представниками Координаційного гуманітарного центру Запорізької області. Волонтери ознайомили медійників з напрямками діяльності КГЦ для координації дій з медіа для створення матеріалів та сюжетів.
Спікеркою виступила регіональна директорка КГЦ Вікторія Давидова. Вона розповіла про основні напрямки діяльності КГЦ.
Один з них – гуманітарна сфера: робота з ВПО в громадах, хабах, шелтерах. Відновлення гуртожитків для переселенців, відкриття кімнат, тобто їх обладнання. А також проведення заходів для дітей, майстер-класів, тренінгів.
Наступний напрямок – безпековий: гаряча лінія з евакуації – робота волонтерів на прифронтових територіях та інформування населення. Підтримка волонтерського сектору – ремонти авто та надання палива.
Координаційний гуманітарний центр Запорізької області створює контакти та співпрацює з багатьма волонтерськими організаціями, координує їх роботу на прифронтових територіях. А ще – залучає міжнародних партнерів до Запоріжжя.
Волонтери відповіли на чисельні запитання журналістів та висловили сподівання на подальшу співпрацю.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова
фото Дар’ї Зирянової