У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ під час пресконференції, приуроченої 5-й річниці Дніпропетровської окремої бригади Сил ТрО, йшлося про бойові успіхи захисників та зміцнення співробітництва з медійниками. У заході взяли участь журналісти-переселенці та представники місцевих медіа.
Бригаду представляли начальник штабу підполковник Олексій Тєлєгін, командир роти лейтенант Дмитро Головенькін та головний старшина батальйону майстер-сержант Григорій Безродний та начальник служби зв’язків з громадськістю полковник Руслан Ткачук.
Олексій Тєлєгін розповів, що військова частина утворена 2 липня 2018 року. 24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням бригаду було переведено на штати військового часу. З 6 квітня 2022 року по 4 листопада 2022 року військова частина отримала бойове розпорядження командувача ОУВ і зайняла смугу оборони на Донецькому напрямку поблизу населених пунктів Бурлацьке, Шевченково, Мирне, Веселе.
– У той період ворог сконцентрував тут значні сили, намагаючись прорвати оборону та оточити Донецьке угруповання об’єднаних сил ЗСУ. Однак вузол оборони очолюваний нинішнім командиром нашої бригади полковником Дмитром Герасименком вистояв. Українські захисники зайняли панівні висоти та унеможливили наступ противника і тим вщент зруйнували плани російського командування, – зазначив підполковник Олексій Тєлєгін.
На визнання бойових заслуг 29 вересня 2022 року Указом Президента України Дніпропетровській окремій бригаді Сил ТрО було вручено Бойовий прапор.
4 листопада 2022 року військова частина вийшла на відновлення, де перебувала по 13 грудня 2022 року. Після цього отримала нове бойове розпорядження – зайняти смугу оборони на Запорізькому напрямку.
Нині бригада успішно виконує завдання, не втрачаючи позицій у визначеній смузі оборони.
Командир роти лейтенант Дмитро Головенькін розповів про рейд одного з підрозділів бригади на Маріуполь, в якому він взяв участь особисто.
– До операції були залучені лише добровольці (ті, хто самі погодилися на цю ризикову справу). Тоді ми діяли разом з «азовцями» та представниками інших підрозділів. Метою рейду було підійти якомога ближче до Маріуполя та допомогти розблокувати захисників «Азовсталі». Був визначений маршрут та села, які ми мали пройти. Попри спротив ворога нам вдалося зайти вглиб його оборони та відтягнути на себе сили противника. Завдяки цьому азовці та морські піхотинці, які вели бої в оточенні розрізнено, змогли об’єднатися та протриматися довше, – зазначив командир роти.
За словами Григорія Безродного, у його підрозділі служать чимало хлопців з Гуляйпільського району, які добре знають місцевість та натхненні тим, що мають честь захищати рідний Запорізький край.
– Попри те, що ми воюємо вже більше року, підрозділи бригади постійно навчаються у польових умовах, підвищують свої спроможності та бойову майстерність. Моєю головною турботою є сержантський склад, який керує підрозділами безпосередньо на полі бою. А ще я прагну, аби наші хлопці володіли усіма видами стрілецької зброї. Коли ми підемо у наступ, ворог кидатиме чимало зброї – ми маємо нею скористатися! – підкреслив головний старшина батальйону
Олексій Тєлєгін повідомив, що командир бригади Дмитро Герасименко також родом з Запорізької області, обороняє свою малу батьківщину.
– Хатина, у якій пройшло його дитинство, нині знаходиться у сірій зоні, однак, сподіваємося, незабаром це село стане нашим,– На початку повномасштабного вторгнення полковник Дмитро Герасименко також вніс значний внесок в організацію оборони самого Запоріжжя. Грамотно створена система інженерних та фортифікаційних споруд відбила бажання ворога штурмувати місто, – сказав офіцер.
За мужність, високий професіоналізм та особистий внесок у справу захисту України командира бригади полковника Дмитра Герасименка відзначено державними нагородами – орденом «За мужність» 3 ступеню та орденом «Богдана Хмельницького» 3 ступеню.
Для учасників прес-конференції відбувся концерт київського барда та волонтера Ігоря Горового. Його пісні «З любов’ю» та «Ангеле мій» користуються заслуженою любов’ю українців.
Особовий склад бригади привітала з ювілеєм голова Запорізької обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко. Вона вручила подарунки захисникам України – нагрудні маки перемоги та синьо-жовті косички – символи патріотизму, які виготовили для бійців журналістки-переселенки з окупованих територій під керівництвом радіожурналістки з Енергодару Алли Шамрай.
Привітали зі святом бригаду також журналісти-переселенці – головна редакторка газети «Трудова слава» прифронтового Оріхова Світлана Карпенко. До речі, з оріхівською газетою вже триває повноцінний обмін інформацією.
Редактор газети «Голос Гуляйпілля» Іван Кущніренко подарував військовим свої книги про Нестора Махна, який є кумиром бригади.
Очільниця муніципального каналу «МТМ» Ірина Полієктова презентувала спільний телепроєкт «Незламні», який служба зв’язків з громадськістю бригади розпочинає з телевізійниками. Головні герої програми – хлопці та дівчата, котрі пішли захищати рідні землю від окупантів. Саме вони розповідають власні історії несення служби, про свої переживання, мрії та надії.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова, фото Дар’ї Зирянової