За сприяння Національної спілки журналістів України до Запорізької обласної організації НСЖУ доставили гуманітарний вантаж – продуктові набори
Його організатор і відправник добре відомий в Україні своїми благодійними справами. Примітні коробки з фірмовою наклейкою, виконаною у національних кольорах, з написом: «Українська федерація банків продовольства» (УФБП). Федерація – флагман фудбанкінга в Україні, об’єднує та координує роботу банків продовольства в різних регіонах.
Як зауважують організатори благодійного фонду, головна їхня мета – нагодувати якомога більше українців, котрі внаслідок складних життєвих обставин, воєнних дій та інших кризових ситуацій, страждають від нестачі найпершої потреби людини – їжі. І вони успішно виконують цю благородну місію. Дуже достойні продуктові набори Українська федерація банків продовольства регулярно доставляє ветеранам, багатодітним сім’ям, людям, які опинилися в скрутній ситуації – залишилися без роботи, захворіли, чи втратили житло під час обстрілів і бомбувань…
За час свого існування – практично з початку війни, УФБП видано більш як 112,5 тисяч продуктових наборів. Їх отримали майже 428 тисяч українців! Така допомога не тільки підтримує людей матеріально, вона означає набагато більше. Адже так важливо у ці скрутні часи відчувати, що тебе не забули, не покинули, що українці тримаються разом, вони щедрі на тепло і добро – і в цьому їхня сила і незламність, вони разом виборюють перемогу.
Такі благодатні і надихаючі почуття зігріли і запорізьких журналістів – ветеранів цієї нелегкої професії, і колег-переселенців, коли вони зустрічали гуманітарний вантаж від благодійників з Української Федерації Банків Продовольства. Зазначимо, що Українська федерація банків продовольства і Національна спілка журналістів України підписали меморандум про співпрацю і допомогу. В його межах це вже друге надходження продуктових наборів від УФБП. Медійники щиро вдячні їм за допомогу.
– Ми розуміємо, що благодійникам зараз теж нелегко знайти кошти, зібрати продукти, доправити їх тим, хто потребує підтримки. І тим дорожча для нас така допомога. Запорізькі ветерани журналістики щиро вдячні Українській федерації банків продовольства, її керівникам і кожному благодійнику окремо, – говорить Полян-Пилип Юрик, журналіст однієї з найстаріших в області газети «Запорізька правда» і співпрацівник відомого українського сатиричного журналу «Перець».
Окрема щира подяка – керівництву і працівникам Гуманітарна Нова пошта, які доправили журналістам гуманітарний вантаж безкоштовно. У них теж на час війні діє спеціальна благодійна програма для пересилки гуманітарних вантажів. Ось така ми, щедра, добра і сильна нація – українці! Ми разом у час випробувань, ми підтримуємо один одного – і ми переможемо!
Запорізькі ветерани-медійники і журналісти-переселенці одержать продуктові набори від УФБП в обласній організації Національної спілки журналістів України.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової