Під час першого у цьому році засідання секретаріату Запорізької обласної організації НСЖУ відбулося обговорення підсумків Пленуму Національної спілки журналістів України, який пройшов напередодні у онлайн-форматі
Учасники зібрання детально зупинилися на визначених Пленумом пріоритетних напрямках спілчанської роботи в умовах російської агресії, що триває майже два роки, визначили місце і роль обласної журналістської організації в цьому процесі.
– Мета ворога – не лише здолати українців на полі бою, а й позбавити їх доступу до правдивої інформації. Разом з усіма українськими медійниками запорізькі журналісти, попри ризики і небезпеку, протистоять цій загрозі, гідно виконують свій професійний обов’язок і працюють в інтересах суспільства, зміцнюються і зростають наші лави, – відзначила голова ЗОО НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко.
Ось і на засіданні секретаріату до лав НСЖУ прийнято редакторок місцевих газет Тетяну Велику – «Голос Гуляйпілля», Катерину Заварзіну – «Наше життя», с. Новомиколаївка та Олександру Кот – «Дніпровські вогні», м. Вільнянськ.
Також було вручено журналістські посвідчення головній редакторці газети «Горожанін.Інформ» Любові Стародворській, викладачам факультету журналістики Запорізького Національного університету Тетяні Іванець та Кристині Пироговій, яких було прийнято до лав Запорізької обласної організації НСЖУ на попередньому засідання секретаріату.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової