Журналісти – переселенці і ветерани-медійники Запоріжжя вдруге зібралися на спорт-терапію на свіжому повітрі з майстром спорту України із спортивного туризму, головою обласної федерації. Сергієм Некрасовим. Перша така зустріч відбулася влітку, у Парку Перемоги, – там Сергій Некрасов анонсував спортивно-історичну екскурсію по Веслувальному каналу у Південному житловому масиві.
Тренер повів медійників по стежках уздовж каналу, розказуючи про спортивне орієнтування. Це такий вид спорту, суть якого в орієнтуванні на місцевості за допомогою карти та компаса та найшвидшого знаходження заданих контрольних пунктів. Журналісти розділилися на дві групи і завзято рушили до означених пунктів. Сергій Некрасов підказував орієнтири на карті.
Також тренер показав, як правильно розпалювати багаття, на якому медійники приготували чай. Цікавою виявилася історія Веслувального каналу: він з’явився в Івано-Франківську 50 років тому під час будівництва нового мікрорайону, завдяки дирекції заводу «Радіоприлад». Прокладка каналу вирішувала два завдання – постачання піску з його дна на спорудження будинків та використання для веслувального спортивного комлексу, де проводилися змагання з греблі.
У 1936 році гребля увійшла в Олімпійську програму. На заводі «Радіоприлад» була секція спортсменів, які брали участь у змаганнях на Кубок. Але зараз це просто зелена зона для відпочинку жителів житлового масиву «Піски».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Світлана Костюк, заступник голови ветеранської організації ЗОО НСЖУ