Допомагати колегам-медійникам працювати в умовах війни, підтримувати тих, кому довелось полишити власний дім, виїхати і адаптуватися на новому місці – головне завдання Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ, який вже півтора року діє на базі обласної організації Спілки. Сьогодні основні і затребувані сервіси Центру – особиста безпека, різного роду консультаційна та інформаційна допомога – із акредитацією ЗСУ чи з юридичних питань, психологічна підтримка, професійне спрямування, навчання… Власне, те, що допоможе журналістам лишатись в професії.
Користується попитом пункт безкоштовного прокату захисного спорядження для медійників. Із 9 наявних комплектів – сертифікований бронежилет, брендований написом «PRESS», шолом і тактична аптечка – у середньому 4-7 комплекти щомісяця «в роботі». Послугами прокату користуються журналісти українських та іноземних видань, фотографи, фіксери. Дехто – неодноразово.
Також до Центру можна прийти попрацювати: тут є Інтернет, ноутбуки, професійна фотокамера, на випадок блекауту – Екофло, генератор від ЮНЕСКО і Старлінк.
– Журналісти-переселенці, які лишились на Дніпропетровщині, перебувають під нашою опікою. Завжди залучаємо до наших подій, заходів, запрошуємо на зустрічі. Ми лишаємось за зв’язку із евакуйованими колегами, по можливості підтримуємо. Від Української Федерації банків продовольства передали колегам гуманітарні продуктові набори – по 16 кг кожен, передплачуємо для них газету «Вісті Придніпров’я». Днями надали допомогу журналісту з міста Щастя на Луганщині, який нині перебуває у Вінниці, – каже координаторка Центру журналістської солідарності у Дніпрі Наталя Назарова.
На жаль, внаслідок ворожих ракетних обстрілів Дніпропетровщини інколи зазнає пошкоджень житло колег-медійників.
– Маємо кілька таких випадків. Намагаємось тримати руку на пульсі, залучаємо і Спілку, і міжнародних партнерів, у міру можливостей – місцеву владу, аби допомогти колегам пережити складну ситуацію. Міжнародна підтримка українських медійників триватиме й у наступному році. Так, Данська асоціація журналістів вирішила надати Національній спілці журналістів України фінансову допомогу, щоб підтримати колег найнеобхіднішим. Кошти буде витрачено на пряму фінансову підтримку постраждалих журналістів, допомогу журналістам, які потребують евакуації чи переселення, термінову допомогу в разі пошкодження офісів редакцій. Тож, працюємо далі заради Перемоги. Були й залишаємося разом, адже журналісти важливі, – додає координаторка Центру журналістської солідарності.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС