Журналісти-переселенці та запорізькі медійники молодіжного крила Запорізької обласної організації НСЖУ на вихідних навчились основам традиційної стрільби з лука – це була чудова можливість своєрідної емоційної розрядки. Голова ГО «Козацький лучний клуб «Байда»» Олег Григорʼєв ознайомив медійників з двома способами стрільби.
– Є два різних способи – європейський, середзеноморський або трипальцевий (як стріляють спортсмени); і є ще й інший – стрільба з кільцем, де стріла накладається з іншої сторони і її тримали не трьома пальцями, а одним великим, на яке одягається спеціальне кільце, – зазначив на початку заняття Олег Григорʼєв.
За словами інструктора, ці два способи активно використовувалися нашими предками, тому журналісти мали змогу на собі відчути, як стріляли пращури та славетні козацькі вершники.
– Захоплюємо тятиву під стрілою і закриваємо ніготь великого пальця вказівним, таким чином він контролює стрілу, що дає можливість точно влучати у ціль навіть вершнику на коні, – ділиться знаннями інструктор і робить постріл в центр мішені.
Вже через пів години практики стрільби наші журналісти почали не просто отримувати задоволення, але й влучати у «яблучко».
– Я вдруге у житті тримаю лук і сьогодні вже навіть влучав у мішень. Це прекрасний і зворушливий досвід. З кожним пострілом відкриваєш для себе щось нове, це якась окрема філософія, – ділиться враженнями журналіст-переселенець з Маріуполя Вʼячеслав Твердохліб.
Громадська організація «Козацький лучний клуб «Байда»» існує вже три роки і пропонує своїм гостям, окрім традиційної стрільби з лука, ще й цікаву програму спілкування з тваринами. Як зазначає Олег Григорʼєв, людям зараз дуже необхідне психологічне розвантаження і вони залюбки допомагають їм у цьому.
– Такі заходи, як сьогодні – це найбільша допомога для мене особисто, і я дуже вдячна за це НСЖУ. Ось таке неформальне спілкування з колегами, які тебе розуміють, сприяє моєму психологічному розвантаженню. Це допомагає відволіктись, – ділиться враженнями фотокореспондентка сайту 061 Катерина Клочко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Катерина Шевченко
Фото Катерина Клочко та В’ячеслава Твердохліба