Дніпровський центр журналістської солідарності НСЖУ провів круглий стіл про роботу медіа з Донеччини, Дніпропетровщини та Херсонщини в умовах релокації. Досвідом роботи в умовах війни та вимушеного переїзду, зокрема, поділилась Юлія Хорольська, директорка ТОВ «Телебачення «Капрі» з прифронтового Покровська Донецької області.
– Ми працювали з 2004-го, і в цьому році могли б святкувати ювілей, але 16 вересня через ворожі обстріли будівля, наш офіс і телевежа були частково зруйновані. На щастя, з працівників ніхто не постраждав, бо були евакуйовані, – розповіла Юлія Хорольська. – Частину цінного обладнання вивезли заздалегідь, розуміли, що лінія фронту наближається…
До 1 вересня цього року «Капрі» покривало більшу частину Донецької області. Мовлення велося на Покровськ, Костянтинівку, Краматорськ та прилеглі території. На сьогодні працюють дистанційно, ведуть ютуб-канал, сайт, соціальні мережі.
– Спілкуємося з людьми, які залишилися у місті, беремо інформацію з офіційних джерел. Стосовно подальших планів, говорити не можу. Аби мовити, ще потрібно вирішити чимало питань, – додає директорка телеканалу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС