«Привіт! Отримали. Дякуємо. Саме повертаюся з «Нової пошти» – чую знайомий голос заступника редактора газети «Зоря» Петра Хобти. Це означає, що посилка з найнеобхіднішими ліками для наших колег, хай із нетривалою затримкою, здолала-таки шлях від столиці до Овруча на Житомирщині. І зусилля члена правління нашого фонду киянки Наталії Черешинської, яка зі списком обійшла 12 аптек на столичній Оболоні, не були марними.
Коротко обмінюємося з Петром Петровичем новинами. Найголовніше – всі живі, настроєні оптимістично, працюють на перемогу України. А ще – є чергове досягнення бійців інформаційного фронту, що в часи війни має вагу: вийшов з друку вже другий номер районки, на черзі – підготовка третього. Такий актуальний нині зв’язок із читачами відновлено.
У моїй пам’яті спливають кілька емоційних розмов протягом останнього місяця з редактором газети Світланою Кирпою. Одну з бесід перервали звуки повітряної тривоги, що змусили всіх трьох журналістів, які саме вийшли з редакції, поспішити до надійного укриття. Тоді ж – 8 квітня – Світлана Петрівна й повідомила про перший відновлений навесні випуск «Зорі».
У спільній діяльності (громадській і професійній), завдяки вже відомому серед журналістської спільноти Японському проєкту в Україні, ми стали справді єдиною надійною командою. Це триває з травня 2018 року, відколи інформація про ініціативу й реальні благородні справи Джунічі Коваки, знаного в Країні вранішнього сонця громадського діяча, лідера Японського фонду майбутніх поколінь і редактора журналу поширилася в більшості областей України. Працівники ЗМІ тих регіонів, що наближені, як і Овруч, до зони відчуження Чорнобильської АЕС, або тих, де нині діють атомні електростанції, чи тих, де багато родин переселенців-чорнобильців, долучилися до висвітлення ініціативи активістів громадської організації, офіс якої працює в Сайтамі – в агломерації Токіо.
Тисячі кілометрів розділяють Україну і Японію. Та впродовж останніх років ця відстань – не перешкода послідовному втіленню в життя міжнародного проєкту команди пана Коваки. Особливо відчуваємо це зараз, у страшні часи віроломного вторгнення військ держави-терориста на територію нашої суверенної держави. З перших днів війни Ковака-сан уточнює в українських партнерів, яка допомога найбільш потрібна. Це постійні контакти з Сергієм Томіленком, головою найбільшого творчого об’єднання в нашій країні – Національної спілки журналістів України, і контакти з керівництвом нашого фонду. Кошти з благодійних пожертв, що надійшли й на рахунок ВБФ «Журналістська ініціатива», були спрямовані як до бюджету України, так і на підтримку учасників Японського проєкту , активістів нашої громадської організації.
Ми вже повідомляли раніше, що японці висвітлюють події в нашій державі на створеній у соціальній мережі сторінці «Українська громада» (публікують матеріали японською, англійською, українською мовами, розміщують світлини з місць боїв). Отож працюємо пліч-о-пліч з колегами на інформаційному фронті й усі ми віримо в перемогу над ворогом і в прийдешній Мир на багатостраждальній українській землі.
Людмила Мех
Фото пресслужби ВБФ “Журналістська ініціатива”