Національна спілка журналістів України за підтримки ЮНЕСКО проводить роботу з психологічної підтримки медійників
Робота журналіста в Україні сьогодні передбачає постійний контакт із чутливим контентом та людьми, що зазнали моральних травм. Медійники зіштовхуються із емоційним вигоранням та іншими психологічними труднощами. Саме тому НСЖУ в рамках діяльності Центрів журналістської солідарності спільно із компанією In-Person Corporate та за підтримки ЮНЕСКО провела перший вебінар з психологічної допомоги.
– Ми дуже вдячні вам за вашу надзвичайно важку працю, яку ви виконуєте та ваші душевні сили, які ви витрачаєте на те, щоб ми могли читати та знати те, що відбувається насправді. Ми якраз для того і є, щоб максимально допомогти зберегти внутрішні сили, примножити їх та надалі ставати сильнішими, – зазначила Наталія Наливайко, керівниця компанія In-Person.
Із медійниками 16 грудня працювала психологиня та тренерка Ольга Кухарук. В рамках вебінару “Професійне вигорання журналістів. Як жити і працювати, коли немає сил”, учасники отримали корисні поради щодо того, як не пускати проблематику своїх героїв близько до серця та контролювати свої емоції.
Також психологиня звернула увагу на те, що впливати на журналістів можуть також і їхні рідні. При цьому, це не обов’язково може бути наказова форма примусового звернення до фахівців.
– Травма – це є один з випадків, коли ми можемо спрямовувати людину за допомогою. І можемо бути не злими, але директивними. Вічливо директивними, доброзичливо директивними, та все ж треба поговорити про те, що людиною відбуваються певні речі, які впливають на її життя, – розповіла Ольга Кухарук.
Найпоширеніша проблема журналістів – професійне вигорання. Під час вебінару учасники отримали поради, як із цим боротися та не дати роботі повністю поглинути моральну систему журналіста.
Іноді стрес доходить до червоної зони. На цей випадок психологиня рекомендує:
- відчепитися від себе;
- дати собі право на провал;
- дозволити підтримку під час вигрібання;
- розробити і застосувати «антикризовий план».
Вебінари із психологічної підтримки журналістів та їхніх сімей проводитимуться на регулярній основі, аби українські представники ЗМІ вміли долати моральні труднощі та підвищити продуктивність своєї роботи.
– НСЖУ Розпочинає програму психологічної підтримки журналістів та їхніх родин. І в рамках цієї програми запрацювала цілодобова гаряча лінія підтримки журналістів та їхніх родин. Також пропонуємо раз на місяць організовувати психологічні вебінари, для того, щоб кваліфіковані психологи та психотерапевти давали певні практичні поради для журналістів, для усвідомлення нами важливості теми взаємопідтримки, щоб були сили виконувати важливу журналістську місію. Прагнемо привертати увагу до важливості психологічної допомоги через публічні вебінари, – сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Програма психологічної підтримки українських журналістів та їхніх родин реалізується в рамках діяльності Центрів Журналістської Солідарності за підтримки ЮНЕСКО.
Отримати психологічну допомогу можна наступним чином:
- За телефоном 0800 501 594 (безкоштовно зі стаціонарних номерів по Україні, з мобільних – за тарифом вашого оператора).
- Через Viber чи What’s App – написати повідомлення на номер 067 861 97 92.