Як шукати гранти для медіа (журналістів), який порядок підготовки та подання грантових заявок, навчали під час тренінгу, що відбувся в Центрі журналістської солідарності НСЖУ в Чернівцях.
Учасники практичного навчання, а це журналісти-переселенці, які нині мешкають в Чернівцях, студенти кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича та представники місцевих медіа спільно зі спікеркою заходу, виконавчою директоркою Центру громадської активності «Синергія» Наталією Батраковою (на фото), шукали шляхи фінансового виживання місцевого медіа.
– Економічні негаразди в місцевих медіа, які неймовірно загострилися з початком широкомасштабної війни, примушують шукати додаткові фінансові ресурси для власного виживання, – зазначає Наталія Батракова. – Традиційні надходження для медіа (передплата, роздрібний продаж, стала реклама та реклама у соцмережах) не дають можливості медіа безпроблемно провадити свою діяльність. Борги накопичуються і часто це призводить до закриття газет, ТРК і навіть сайтів.
У нинішніх умовах суттєвою підмогою для українських медіа стають міжнародні грантові пропозиції. Їх можна отримати як для медіа загалом, так і для окремих журналістів.
– Важливим критерієм для отримання гранту є реальне обґрунтування потреби. Завдання полягає в тому, щоби переконати надавачів грантів у тому, що саме цей журналіст чи ЗМІ найбільше потребує допомоги для продовження своєї діяльності. Цього ми й навчалися у ЦЖС, розглядаючи різні напрямки, для можливого отримання фінансової допомоги, – підсумувала спікерка тренінгу «Пошук грантів для медіа (журналістів), порядок підготовки та подання грантових заявок».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Чернівцях