Про це днями говорили в Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ під час онлайн-тренінгу “Радіаційна та хімічна загроза під час війни”.
Навчальний захід розпочався з хвилини мовчання. Медійники разом з експертами вшанували пам’ять загиблих мирних запоріжців. На світанку російські загарбники нанесли черговий ракетний удар по житлових будинках міста. Співчуття з приводу трагедії, відкриваючи тренінг, висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
-Ми акцентуємо увагу учасників нашого навчання на тому, наскільки важливо в умовах сьогодення правильно та змістовно висвітлювати аспекти безпеки життєдіяльності для споживачів інформації, адже ці знання можуть допомогти людям врятувати життя. Наскільки важливо самим бути обізнаними у питаннях безпеки і готовими до ефективних дій в надзвичайних ситуаціях, – відзначив Сергій Томіленко. – Ми сподіваємося, що наш захід буде корисним для вас, шановні колеги. Це – один з важливих напрямків роботи наших Центрів журналістської солідарності, яких наразі в Україні – 6. Їх мета – допомагати журналістам в складних життєвих ситуаціях під час війни і, звичайно ж, озброїти їх необхідними знаннями.
Понад 70 журналістів, які зареєструвались на інтерактивний тренінг, змогли поставити свої запитання кваліфікованим спеціалістам управління ДСНС України в Запорізькій області: Юлії Баришевій, начальнику відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю, Сергію Ткаченко, начальнику відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення Управління організації заходів цивільного захисту, Олексію Арнаутову, начальнику Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
Учасники тренінгу обговорили актуальні питання щодо радіаційної та хімічної загрози, алгоритму дій під час оголошення повідомлень «Увага усім!» та інформування населення через ЗМІ. Крім цього, співробітники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності продемонстрували журналістам використання підручних засобів захисту органів дихання у разі загроз.
– Мета заходу – навчити представників медіа базовим правилам, як убезпечити себе та оточення під час радіаційної та хімічної небезпеки, і, зокрема – під час участі у висвітленні наслідків та ліквідації надзвичайних подій, – зазначила речниця ГУ ДСНС, полковник Юлія Баришева.
Також під час заходу підіймалось ще одне, актуальне питання – це демеркуризація ртуті в осінньо-зимовий період. Співробітники ДСНС продемонстрували, що робити, коли в приміщені розбився градусник.