Нині керівників редакцій газет найбільше турбує катастрофічна ситуація з передплатою газет на друге півріччя 2023 року. Величезною проблемою як для передплатників газети, так і для редакцій стала практика, коли працівники пошти не доставляють газету за адресами. Хоча кошти за це отримали ще на початку року.
Тож як рятувати місцеві видання під час нинішньої передплатної кампанії? Про це йшлося під час зустрічі головних редакторів місцевих газет Чернівецької області, представників обласної дирекції «Укрпошти» з головою Чернівецької обласної ради Олексієм Бойком. Ініціаторами зустрічі стали обласна організація Національної спілки журналістів України та Чернівецький Центр журналістської солідарності НСЖУ.
– Газети – надзвичайно важливе джерело інформації для населення, особливо для тих, хто проживає у віддалених куточках краю. А під час війни, коли ворог атакує об’єкти інфраструктури, під прицілом часто опиняються і комунікаційні вежі. Тоді тільки друковані видання можуть забезпечити інформаційні потреби населення. Тож ми повинні зробити все можливе, аби зберегти систему оповіщення через друковані медіа та підтримати редакції цих видань, – зазначив Олексій Бойко під час зустрічі.
Заступник директора Чернівецької дирекції УДППЗ «Укрпошта» Василь Дубовінський проінформував учасників зустрічі про те, чому відбуваються певні відхилення в роботі поштових відділень. Також він запевнив, що відділення – стаціонарні або пересувні – наразі працюють в кожному населеному пункті. Тож доставку періодики можуть забезпечити.
– Сьогодні, як ніколи раніше, була б також доцільною фінансова підтримка місцевих медіа. Обласна рада, територіальні громади під час підготовки та розгляду своїх бюджетів на 2024 рік мають можливість передбачити бодай якісь кошти для медіа, які ще працюють та утримують на плаву український інформаційний простір, – наголосив голова обласної організації НСЖУ Володимир Бобер.
Очільник представницької влади області запевнив учасників зібрання, що Чернівецька обласна рада докладе максимум зусиль для порятунку місцевих газет. Позитивно було сприйнято ідею щодо підготовки програми для підтримки місцевої преси та пошук коштів для її реалізації.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС