Можливості Запорізького обласного центру зайнятості журналістам-переселенцям презентувала директорка центру Ірина Дуднік. Зустріч з медійниками організував Центр журналістської солідарності в Запоріжжі. Ініціаторами заходу стали журналісти-переселенці, яких цікавить багато питань, пов’язаних з діяльністю служби у фронтових та окупованих територіях області.
За словами Ірини Дуднік, з початку повномасштабного російського військового вторгнення кількість вакансій на обласному ринку праці зменшилася на третину. Підприємствам потрібні переважно робітники, лікарням – медсестри.
Пані Ірина акцентувала увагу присутніх на змінах умов надання послуг центру зайнятості, пов’язаних з воєнним станом.
Зокрема,
– до трьох місяців скоротився термін, протягом якого безробітному пропонуються наявні вакансії;
– дозволено не більше трьох відмов від запропонованої вакансії.
За словами пані Дуднік, служба зайнятості пропонує кілька нових програм, що сприяють працевлаштуванню безробітних і фінансово стимулюють роботодавців. Так, на відкриття власної справи охочі можуть отримати грант від 50 тисяч до 250 тисяч гривень, а за працевлаштування переселенців підприємець отримує компенсацію у розмірі 6700 гривень.
Також служба зайнятості пропонує безробітним участь в оплачуваних суспільно корисних роботах.
Велика кількість переселенців потребують професійної переорієнтації та здобуття нових професій, каже пані Ірина. Служба зайнятості пропонує скористатися ваучером на майже 27 тисяч гривень, який дає право безоплатно пройти навчання за 70 професіям та спеціальностям у навчальних закладах країни.
Досі значна частина території Запорізької області тимчасово зайнята ворогом. У прифронтових містах частково або повністю зруйновані приміщення центрів зайнятості. Журналістів-переселенців дуже цікавило, як справи в рідних місцях, які їм довелося покинути – в Оріхові, Гуляйполі, Енергодарі, Бердянську, Якімівці та інших.
– Ми почули дуже важливу інформацію, – каже Світлана Карпенко з Оріхова. – Завдяки Центру журналістської солідарності, нам вдалося відновити випуск районної газети «Трудова слава». Зараз з колегами готуємо вже другий номер і я обов’язково оприлюдню почуту інформацію, щоб оріхівці розуміли, як і де можна працевлаштуватися або отримати нову професію і забезпечити себе роботою.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, співкоординатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач, Наталія Вадимова
Фото Сергія Біжка