Чоловік, який 9 травня виштовхав журналістку Тетяну Цирульник з території полтавського монументу Солдатської слави, при цьому застосовуючи грубу лайку, а відтак – і сильно вдарив її, має в Полтаві репутацію… патріота, учасника Революції гідності, поета і шевченкознавця. Крім того, більшість присутніх на місці події людей (а це знайомі кривдника журналістки) демонстрували прихильність до нападника і намагалися обмовити Тетяну – абсолютно незнайому їм людину.
Про це НСЖУ повідомила сама Тетяна Цирульник, головна редакторка сайту полтавських новин Kolo.news. Агресивні дії немолодого вже чоловіка викликають у неї нерозуміння й обурення.
– Я прийшла вранці до меморіалу робити матеріал про відключення там «Вічного вогню», – розповіла журналістка. – На той час там ще нікого не було, крім двох людей – один чоловік стояв із портретом свого батька, який загинув під час Другої світової війни, а другий –знімав його на телефон.
Чоловіки зав’язали з Тетяною розмову про те, що відбувалося на меморіалі напередодні, 8 травня. Журналістка відповіла, що того дня тут не була. В продовження розмови запитала, чи відомо її співрозмовникам, що акція «Безсмертний полк», коли 9 травня виходять із портретами загиблих, це – російський наратив. Один із чоловіків, той, хто знімав, назвав Тетяну бандерівкою.
В цей момент підійшли двоє полтавських журналістів у компанії з тим чоловіком, який згодом ударив Тетяну. Він почав кричати журналістці, щоб вона «йшла звідси». Та відповіла, що має право перебувати на цьому громадському місці, тим більше, вона журналістка. Відтак у дискусії настала перерва. Аж раптом чоловік накинувся на Тетяну ззаду. Застосовуючи матюччя, він виштовхав її за межі території меморіалу. Відтак пішов, потім розвернувся і, знов із матюччям, вдарив Тетяну в обличчя.
– Цей удар не був спонтанним, – переконана журналістка. – Він мене ударив, бо захотів. Я не чинила жодного опору й відчула, що кривдникові це подобається, він готовий бити мене й далі. Але поліцейські, які чергували біля меморіалу, одразу зреагували на насилля й зупинили його. В цей момент підійшли жінки, які також стояли неподалік, зі словами: «Ми свідки! Тут нічого не було! Її ніхто не бив! Вона сама провокувала!» Натомість мій нападник відказав: «Ну вдарив. Ну і що?»
Невідомо, як би склалися подальші обставини, але колега Тетяни, заступник редактора газети «Полтавський вісник» Віталій Скобельський, керуючись внутрішнім журналістським відчуттям, зняв весь епізод насилля на відео. Крім того, свідчення кривдника, взяті поліцейськими по гарячих слідах, записано на нагрудну камеру правоохоронця.
Відтоді жодних вибачень з боку нападника Тетяні Цирульник не надійшло.
За словами речника поліції Полтавщини Юрія Сулаєва, відкрито кримінальне провадження за статтею 345-1 Кримінального кодексу України (Погроза або насильство щодо журналіста), триває досудове розслідування.
Національна спілка журналістів України уважно стежить за перебігом подій у Полтаві й закликає правоохоронців до швидкого, прозорого і ефективного розслідування цього випадку.
Інформаційна служба НСЖУ