Німецький журналіст Бернгард Класен, який за підтримки Запорізького Центру журналістської солідарності висвітлював війну в Україні, презентував у громадському коледжі в місті Менхенгладбах зібрані фотоматеріали.
– Я на власні очі бачив, яке горе несе людям російська агресія в Україні. Я спілкувався з тисячами мирних громадян, бачив дітей, чиє дитинство обпалене війною. І тому ця війна стала моєю особистою справою, – зазначив німецький журналіст.
Бернгард Класен вже дев’ятий рік працює в Україні. Він пише статті та репортажі в газету «TAZ». Пан Бернгард добре володіє нашою мовою. За рік повномасштабного вторгнення він побував у Бучі, Ізюмі, Херсоні, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Ужгороді, Полтаві, Чернівцях.
– Дев’ять років тому я вибрав для себе місію – через людські долі висвітлювати всі події, які трапилися в Україні у зв’язку з нападом рф; показати всьому світу, як українці відстоюють свою свободу та незалежність, – каже журналіст.
За ці роки він пізнав українців і, зізнається, симпатизує цьому народу.
– Коли приходить біда, українці стають згуртованими, мужніми, енергійними, тримаються разом у спільній боротьбі з ворогом, – зауважив він.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова