Американське видання Variety називає потужною промову Мстислава Чернова під час вручення премії «Оскар»
Коли в неділю стрічка «20 днів у Маріуполі» отримала премію «Оскар» як видатний документальний фільм, режисер Мстислав Чернов використав свою промову, щоб зробити потужну заяву на підтримку України.
«Це перший «Оскар» в історії України. І я маю честь, – сказав Чернов. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже, що хотів би ніколи не знімати цей фільм. Я хочу мати можливість обміняти це на те, що Росія ніколи не нападе на Україну, ніколи не окупує наші міста».
У розмові з американськими журналістами у прес-центрі Чернов розповів, як він сподівається, що Голлівуд може сприяти припиненню насильства в Україні.
«Історія не завжди така, як це було. Це те, як ми пам’ятаємо, і майбутні покоління озиратимуться назад і дивуватимуться, що з нами зараз відбувається. Вони побачать крізь призму кіно…, — сказав він. – Діти в Україні… коли вони воюють, коли ховаються у сховищах від бомб, вони хочуть втекти в інший світ».
НСЖУ щиро вітає команду стрічки «20 днів у Маріуполі» із завоюванням премії «Оскар»!
«Неймовірний шлях від Маріуполя, взятого росіянами в криваву облогу з перших днів вторгнення, до червоної доріжки всесвітньої слави! Журналістика у часи війни важлива. І ваша перемога дає надію Україні», – написав у соцмережі голова НСЖУ Сергій Томіленко.
«BAFTA, а тепер і «Оскар» за фільм – це не тільки визнання таланту режисера фільму, але й чергова демонстрація підтримки українського народу у його боротьбі», – переконаний заступник командувача ОСУВ «Хортиця» зі стратегічних комунікацій, секретар НСЖУ Сергій Череватий.
Історичною перемогою назвала вручення «Оскара» українській команді Посол України у США Оксана Маркарова. «І своїм подвигом в Маріуполі, і геніальним фільмом, і сьогоднішньою нагородою ваша неймовірна команда поширює правду про злочини росіян та нашу боротьбу і наближає Перемогу!» – додала вона.
«Дякую вам, дорогі, за цю розказану правду!» – написала головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.
А відома громадська діячка, продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська, назвавши «20 днів у Маріуполі» видатною стрічкою, водночас погодилася із її авторами: «Справді, краще би таких фільмів (книжок, текстів…) не було б, як і не було би воєнного досвіду, який позначив уже не одне українське покоління…»
Інформаційна служба НСЖУ