Визначено переможців конкурсу «Журналістика рішень», організованого ХУАВЕЙ УКРАЇНА у партнерстві з Національною спілкою журналістів України, а також експерткою, авторкою практичного посібника «Як вирішувати проблеми, не обговорюючи їх. Рішення-Орієнтований підхід для менеджерів і не тільки» Вікторією Спащенко.
Цей конкурс є частиною проекту «Журналістика рішень», метою якого є підвищення поінформованості та обізнаності населення України через всеукраїнські та регіональні засоби масової інформації про світові тренди у технологіях, бізнесі, розвитку громад, а також у сферах освіти, науки, охорони здоров’я, захисту довкілля.
Проект «Журналістика рішень» – це приклад комплексного поєднання зусиль профільної асоціації, бізнесу та експертного підходу.
«Журналістика рішень» – це освітній проект з вебінарами за темами конкурсу, рекомендаціями щодо експертів, розуміння нових тем та героїв публікацій та підсумковим конкурсом», – наголосила на унікальності цього проекту менеджер із зв’язків з громадськістю ХУАВЕЙ Аліна Севастюк.
«Я щиро вдячна ХУАВЕЙ УКРАЇНА за відповідальне лідерство та рішучу підтримку ідей журналістики рішень (Solutions Journalism) в Україні. Я рада, що ми поділяємо думку про те, як важливо для журналістів в усьому світі усвідомлювати свою виняткову роль та величезний вплив на психічне здоров’я та психологічний стан людей, які їх читають, дивляться та слухають. Конкурс «Журналістика рішень» – дуже потрібна і успішна ініціатива ХУАВЕЙ УКРАЇНА, і я щиро сподіваюсь, що конкурс сприяв розвитку журналістики рішень в Україні», – зазначила Вікторія Спащенко.
«Журналістика, орієнтована на рішення, надзвичайно затребувана в часи стрімких і неочікуваних змін. Тому ідея конкурсу, як ніколи, актуальна. А різноманітність жанрів і тем дозволяла кожному учаснику виявити творчий підхід, аналітичні здібності та знайти шляхи залучення аудиторії. Кращі матеріали ми плануємо опублікувати на сайті Національної спілки журналістів України – для популяризації журналістики рішень і підвищення навичок наших колег», – відзначила перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.
Комплексний підхід у проекті «Журналістика рішень:
- Освітній компонент передбачає проведеннявебінарів, надання корисних посилань, рекомендацій контактів учасникам, які зацікавились конкретною темою із двох запропонований «Технологічні тренди» та «Сталий розвиток».
- Застосування рішення орієнтованого підходу у підготовці матеріалів на конкурс.
- Поєднання різних поколінь авторів в одному проекті: від школярів, які випускають шкільну газету, до журналістів з досвідом роботи у журналістиці понад 40 років.
- Загальнонаціональний масштаб: конкурс зацікавив учасників, які працюють у загальнонаціональних виданнях, обласних та районних газетах, різніх медіа (друковані видання, радіо, телебачення, онлайн-медіа).
- Різний досвід учасників у журналістиці: конкурс залучив і тих, хто має професіний досвід у журналістиці, і тих, хто лише навчається або планує стати журналістом.
Хто стали учасникам конкурсу у 2020 році?
Організатори отримали 151 роботу, авторами яких є журналісти, студенти і блогери із 17 областей України та Києва. Роботи досвідчених журналістів оцінювалися окремо від робіт студентів та блогерів.
За якими темами було найбільше конкурсних робіт?
Найбільше робіт було присвячені технологіям для онлайн-навчання, енергоефективності, відновлюваній енергетиці, захисту довкілля, соціальній відповідальності.
Список переможців (нагороджуються пристроями Huawei)
Професійні журналісти
Номінація «Технологічні тренди»
Перше місце: Марина Животкова. Як українські кристали рятують життя воїнів-захисників (Троїцьке.City, Луганська обл.) – смартфон Huawei P40 Lite
Друге місце: Ніна Глущенко. Как работает интернет вещей в Украине: технологии и проекты операторов (gagadget.com, Київ) – смартфон Huawei Y7
Третє місце: Олена Самойленко. Досвід початкової школи: як вчителька успішно налагодила реальне навчання віртуально (Українська правда. Життя) – смартфон Huawei Y6
Спеціальна приз «Технології в освіті»
Лариса Галета. Уроки – в смартфоні, як не крути («Деснянка», Чернігів) – смартфон Huawei Y6
Спеціальний приз «Рішення орієнтований підхід в енергетиці»
Анастасія Дзюбак. Як український “зелений” стартап отримав мільйон від ЄС (Інформаційний портал “Гречка”, Кропивницький). – смартфон Huawei Y6
Ігор Осипчук за низку публікацій на конкурс. Одна з них за посиланням (Факти і коментарі, Київ) – смартфон Huawei Y6
Оксана Бубенщикова. Перетворивши велосипед на небачене у світі диво техніки, українець потрапив до Книги рекордів Гіннесса (t1.ua, Тернопіль). – смартфон Huawei Y6
Номінація «Сталий розвиток»
Перше місце: Ганна Курцановська. «Здравствуйте! Меня зовут Ирина. Чем я могу быть Вам полезной?». Уроженка Донецка спроектировала колл-центры известных украинских компаний – среди них Metro и «Новая почта». (Svoi.City) – Huawei P40 Lite
Друге місце: Ірина Ющенко, відеооператор Антон Раков. «ДивоГра»: піктограми як альтернативний засіб спілкування («Трибуна-Бровари», Київська обл.) – смартфон Huawei Y7 Ірині Ющенко, смартфон Huawei Y7 Антону Ракову.
Третє місце: Людмила Макей. Проект-менеджерка, програмістка, євангелістка ІТ: хто вони, музи цифрових технологій Кіровоградщини? («Первая городская газета», Кропивницький) – смартфон Huawei Y6
Спеціальний приз «Рубрика» отримує редакція онлайн-видання «Рубрика» (Харків) за низку публікацій на конкурс, рішення орієнтований підхід як свідомий вибір редації у щоденній роботі. Приз для редакції онлайн-видання «Рубрика» – планшет Huawei MediaPad. У конкурсі взяли участь Данило Герасимов, Аліса Смагіна, Анна Воробйова.
Юлія Харченко, позаштатна кореспондентка газети «Сміла», керівниця гуртка юних журналістів Будинку дитячої та юнацької творчості (Сміла Черкаської області) – смартфон Huawei Y7
Студенти, блогери, експерти
Номінація «Сталий розвиток»
Розглянувши роботи, надіслані в категорії «Студенти, блогери, експерти», журі прийняло рішення призначити 2 спеціальних призи для наступних учасників. Призерів по окремих місцях вирішено не відзначати через неповну відповідність усім критеріям оцінювання одночасно.
Спеціальні призи в номінації «Сталий розвиток» отримали такі учасники в категорії «Студенти, блогери, експерти»:
Віктор Самарчук, учитель фізики та математики Токарівської школи (Херсонська обл.), керівник шкільної медіа-студія “MaFiA” (Математика. Фізика, Астрономія). (Херсонська обл.) Енергія вітру – переваги, перспективи – планшет Huawei Media pad
Володимир Хапчук, блогер (Лисичанськ Луганської області). «Возраст счастья». «Как мороз и дорогой газ объединил жителей поселка Березово» – смартфон Huawei Y6
З повним переліком переможців ви можете ознайомитися за цим посиланням.