Налагоджується співпраця між Львівським центром журналістської солідарності НСЖУ та міжнародними медіа, зокрема польським радіо Щецин, встановлюється з метою зміцнити імідж України, розповісти світові про ситуацію на Сході та зупинити поширення дезінформації.
Так, кандидат наук з соціальних комунікацій, доцент кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Мирослава Рудик активно співпрацює з медійною спільнотою польського міста Щецин, працюючи на місцевому радіо.
Вона поділилась напрацюваннями польських колег, провівши тренінг «Висвітлення війни в Україні у закордонних медіа» у Львівському центрі журналістської солідарності НСЖУ. Під час тренінгу вона розповіла, як польські медіа опрацьовують питання війни в Україні, поділилась досвідом, як створювати якісні матеріали та проводити фактчекінг, розповіла, що стає важливим в умовах поширення фейків.
Керівниця Львівського Центру журналістської солідарності Наталія Войтович зазначила, що важливою є взаємопідтримка та обмін досвідом.
«Центр стає майданчиком для спілкування журналістів, де вони можуть обговорювати важливі теми, спільно вдосконалювати свої навички та проводити тренінги», – зазначила Наталя Войтович.
В рамках міжнародної співпраці та в умовах інформаційної війни, важливо взаємодіяти та підтримувати один одного, – підкреслив голова ЛОО НСЖУ Ярослав Климович.
«Тільки разом ми зможемо впоратися з інформаційними загрозами, зокрема, які несе російська агресія», – зауважив Ярослав Климович.
Нині Центр журналістської солідарності стає зразком співпраці та підтримки у журналістському середовищі, а Львів – містом, де формується позитивний імідж України через обмін досвідом та взаємодію з міжнародними колегами.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 067 370 04 40 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ