Книжка розповідей про журналістів, які з початком повномасштабної російської агресії взялися боронити Україну як на інформаційному фронті, так і на полі бою, побачила світ під егідою Київської організації Національної спілки журналістів України за сприяння Видавничого дому журналу «Пам’ятки України» та інших партнерів.
Пропоновані читачам оповіді – це журналістські матеріали, створені в жанрах інтерв’ю, замальовки, огляду, фотографії. Упорядниками стали заступниця голови Київської облорганізації НСЖУ Алла Малієнко, український видавець, доцент, кандидат політичних наук Юрій Бондар та доцент, кандидат філологічних наук Анатолій Яковець.
«Вони, герої книжкових оповідей, яких майже 300, різні. Газетярі, радійники, телевізійники, блогери… Репортери, оператори, менеджери… – розповідає один із укладачів книжки Юрій Бондар. – Хтось, поставивши на паузу професійну діяльність, взяв до рук автомат. Хтось на передньому краю, а він нині скрізь, з мікрофоном, ноутбуком, ручкою і блокнотом продовжує розповідати про події, інформувати про них українців і ширше світ. Хтось воює на інформаційному полі, викриваючи підступність ворожої пропаганди, розвінчуючи облуду і контратакуючи інформаційно. Хтось волонтерить, допомагаючи, чим може, війську, тим, хто потребує помочі – постраждалим від війни».
Щойно видана книжка стала свого роду продовженням видання, яке вийшло друком на початку 2022 року, – «Журналісти на війні» (упорядник Михайло Сорока), де вміщено розповіді про події так званої гібридної війни, починаючи з 2014 року.
Особливість видання в тому, що журналісти виступають в ньому і як автори, і як герої книжкових оповідей.
На превеликий жаль, не всі журналісти повернуться з передової до своїх редакцій, сімей і домівок. Тож окремий розділ складають матеріали, в яких вшановано пам’ять журналістів, полеглих на війні.
Книжка розрахована на фахівців інформаційної сфери, професіональних журналістів і тих, хто планує опанувати цю професію, а також на широке коло читачів. Її обсяг – 480 сторінок.
Інформаційна служба НСЖУ