Презентація історико-культурологічних проєктів та альбому «Місто видавничих традицій» відбулися у Коломиї відбулися з нагоди 25-річчя видавничої діяльності Валерія Ковтуна, директора Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської обласної ради, Почесного громадянина міста Коломиї, члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.
–За чверть століття видавничої діяльності Валерія Ковтуна зреалізовано цілу низку проєктів. Серед них, зокрема, «Коломийська бібліотека», яка налічує 44 книги, «Українське мистецтво у старій листівці» з восьми альбомів, 26 видань «Вивчаймо нашу історію» та 38 – «Коломия у світі мистецтва», а також три видання «Коломия з минулого…», два видання «Герої не вмирають», «Коломия в новітній історії України».
Мені ж хочеться трішки детальніше розповісти про книжку «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста», видану як другий випуск у рамках історико-культурологічного проєкту «Коломия в новітній історії України». Це унікальне видання – про творчих людей, які залишили свій яскравий слід у новітній історії Коломиї. У ній представлено, зокрема, членів Національних спілок журналістів, краєзнавців, письменників України, які, працюючи в місті, досягли високих результатів у медійній галузі, краєзнавстві та письменництві, мають власні книжкові видання.
Над упорядкуванням книжки працювали члени Національної спілки журналістів України Валерій Ковтун, Валентина Близнюк, Микола Васильчук, Ольга Гаврилюк, Тамара Приходько, Ольга Руданець, Наталія Тарновецька; також – Почесний краєзнавець України Микола Савчук, Оксана Вінтоняк і Мирослава Кочержук.

Вітаючи колегу-спілчанина з 25-річчям його видавничої діяльності, секретар НСЖУ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта (до речі, свій шлях у журналістику вона розпочинала саме в Коломиї) наголосила на цінності видань, які побачили світ завдяки ініціативності та наполегливості Валерія Івановича, подякувала всім причетним до їх творення. Адже ці видання не тільки бережуть історію та культуру, відкривають нові сторони життя міської громади й Коломийщини, але й фіксують усі важливі події, аби ніхто ніколи більше не смів переписувати українську історію.
Про цінність історико-культурологічних проєктів Валерія Ковтуна вели також мову Коломийський міський голова Богдан Станіславський, заступниця голови Коломийської райдержадміністрації Ганна Кравчук, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило, голови Івано-Франківського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» й Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» Михайло Січка та Василь Глаголюк, письменники, журналісти, краєзнавці, педагоги. Промовці дякували за збережену пам’ять, за живу історію, бажали Валерію Івановичу нових ідей і ще багато плідних років праці.
Під час презентації Вікторія Плахта вручила квиток члена Національної спілки журналістів України Іллі Криворучку, магістранту Львівського національного університету імені Івана Франка, співавтору книги «Про що мовчать коломийські будівлі».



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Вікторія Стрільчук
Дискусія з цього приводу: