Коворкінг Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ став майданчиком для медійників, на якому вони зібралися, аби написати Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. В Україні цю акцію проводять щороку до Дня української писемності та мови. Серед учасників – координаторка Центру Вікторія Плахта, асистентка Богдана Засідко, власкори всеукраїнських друкованих видань Михайло Мазур, Сабіна Ружицька та кореспондентка ВВС Україна в Івано-Франківській області Ліліана Хомишин.
Текст диктанту «Магія голосу», авторства письменниці Оксани Забужко прочитав письменник та військовослужбовець Павло Вишебаба. Раніше пані Забужко зазначала, що її текст – подарунок до 100-річчя Українського Радіо.
–У День української писемності та мови українці в усьому світі традиційно долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Традиційно до цієї акції єднання навколо рідної мови долучається і наша журналістська спільнота. Написання радіодиктанту не ставить за мету тільки перевірку грамотності. Це своєрідний флешмоб – спосіб єднання навколо рідної мови, долучення до емоційно насиченої події, яка об’єднує українців у всіх країнах і на всіх континентах, – зазначила Вікторія Плахта.
Текст радіодиктанту опублікують об 11 ранку в понеділок, 28 жовтня, на сайті «Українського Радіо» та «Суспільного». Результати перевірки надісланих диктантів оголошують зазвичай у грудні.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Івано-Франківського Центру журналістської солідарності