У Всесвітній день лісів за ініціативи Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ та сприяння Дністровського лісництва, на базі виробничої дільниці «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відбувся тематичний захід
У ньому взяли участь працівники Центру, івано-франківські медійники, викладачі й студенти кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та лісівники.
Лісничий Дністровського лісництва Микола Озарків розповів про значення лісу для життя людини. Адже, як зазначив він, ліс – це домівка для великої кількості різних рослин, тварин, бактерій.
– Люди використовують ліс як джерело їжі, лікарських рослин, деревини, як місце відпочинку й оздоровлення. Дуже важливо охороняти ліси від вирубки, пожеж тощо, адже лісові масиви відіграють важливу роль у формуванні, захисті та збереженні навколишнього природного середовища і здатні впливати як на мікроклімат, так і на клімат усієї планети. А ще ліс – частина культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура та звичаї цілих народів, – розповів Микола Озарків.
У межах програми тематичного заходу начальниця Івано-Франківського лісового селекційно-насіннєвого центру Зоряна Івасюта провела для учасників екскурсію в спеціалізованому лісорозсаднику. Вона розповіла, скільки зусиль потрібно докласти, щоб виростити ліс від насінини до великого дерева, звернула увагу на догляд за молодим лісом, а також показала, як у лісорозсаднику ростуть саджанці ялини, ялиці, ясеня, бука, модрини й інших лісовідтворюючих культур. Деякі зі саджанців, зауважила Зоряна Івасюта, вже наступного року викопають та пересадять у природні умови лісу. Так зване «дитинство лісу» в розсадниках триває від двох до трьох років.
Учасники заходу також побували на Алеї пам’яті та вшанували колег, котрі відійшли у засвіти.
– Всесвітній день лісів ми відзначаємо разом із нашими давніми й надійними партнерами – лісівниками. Саме завдяки їм тут, у лісовому селекційно-насіннєвому господарстві, закладено Алею пам’яті журналістів. На пам’ятних знаках обабіч алеї вписані імена прикарпатських медійників, які пішли в кращий світ за роки Незалежності, а також журналістів, яких убила війна. Тут медійники разом із лісівниками щороку висаджують саджанці нових дерев і кущів, вшановуючи пам’ять колег, – зазначила координаторка Івано-Франківського ЦЖС Вікторія Плахта.
Також у Всесвітній день лісів, журналісти, студенти та працівники лісового господарства разом висадили на території Івано-Франківського лісового селекційно-насіннєвого центру молоді деревця.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський центр журналістської солідарності