Відеомейкер, провідний фахівець Міжнародної Комп’ютерної Академії «ШАГ» Владислав Ніколаєнко провів третій вебінар: «Youtube для журналіста. Робота зі звуком та відео», що відбувся у межах циклу «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19». Реалізує цикл вебінарів Національна спілка журналістів України за підтримки ПРООН. Примітно, що онлайн-семінар зацікавив не тільки редакторів і журналістів регіональних медіа, а й викладачів факультетів журналістики з Києва, Івано-Франківська та Запоріжжя.
Говорячи, що існують два основних види зйомки – студійна і «вихідного» (від слова «вихід») формату, Владислав Ніколаєнко докладно розповідає про необхідну техніку. І при цьому зазначає, що для успішного відео не обов’язково мати великий набір техніки, що один з найзручніших (завжди з тобою) і ефективних – смартфон, який дає доволі конкурентну якість. І вже з досягненням певного рівня і певних можливостей варто придбати професійну техніку.
– Глядачеві все одно на якій апаратурі зроблено ваш сюжет. Так що все, що тобі потрібно, завжди при тобі – мобільний телефон і бажання. Сьогодні я знімаю на дощечку з цвяшками, завтра знімаю на професійну телекамеру від великої телекомпанії, – ділиться Владислав.
Розповів він про примхи YouTube, куди, за словами Владислава, легко потрапити, але де важко утриматися. Важливий не тільки контент, а й постійність присутності, щоб вас запам’ятали.
Велика кількість запитань від учасників підтвердили актуальність теми для редакцій, які не зупиняються на місці, а рухаються вперед, зміцнюючи позиції видань. Відгукуючись на побажання редакторів і блогерів, голова НСЖУ Сергій Томіленко запевнив, що про всі тонкощі зйомки і монтажу відеоматеріалів, про які йшлося в ході тригодинного вебінару, буде докладна інформація на сайті НСЖУ – nsju.org.
А тепер учасникам вебінару Сергій Томіленко пропонує домашнє завдання – створити коротке, на одну хвилину, відео на актуальну тему карантину в умовах коронавірусу .
Він пояснив.
– Ви не експерт, що коментує коронавірус, а повідомляєте новину з вашого регіону. Це може бути інформація, отримана від лікаря чи посадових осіб, від людей, які стикалися з проблемами тестування тощо. Головне – щоб це була не вигадана, а справжня історія з реальною інформацією, яку ви записуєте, реєструєте в YouTube свій канал і присилаєте цей лінк, який ми просимо Владислава Ніколаєнка проаналізувати. Це допоможе визначитися з наступними темами спілкування, щодо ведення YouTube каналів локальними медіа.