Голова Донецької обласної спілки журналістів НСЖУ Олена Калайтан разом із колегами завітала до Володимира Чертушкіна, який перебуває на реабілітації у Києві. Володимиру Чертушкину 52 роки, він редактор корпоративного видання «Вісник Промсервісу».
На момент повномасштабного російського вторгнення Володимир Чертушкін був прес-офіцером бригади територіальної оборони Маріуполя. Потрапив у полон разом з захисниками меткомбінату «Азовсталь» в Маріуполі у травні 2022. Три роки провів у полоні – спочатку в Оленівці, а в жовтні 2022 року був переведений у СІЗО міста Камишин Волгоградської області, де пережив жорстокі тортури та знущання.
Дружина Анна та донька Надія, колеги-журналісти дуже чекали на повернення Володимира додому. Від нього не було ніяких звісток, аж поки до СІЗО не завітали представники «Червоного Хреста» – тоді в’язні отримали можливість заповнити анкети та залишити для рідних невеличке повідомлення.
Саме із цього повідомлення Володимира його дружина Анна дізналась у 2023 році, що він живий та знаходиться у Камишині. Це допомагало підтримувати надію та продовжувати вірити. Але відбувалися один обмін за іншим, а прізвища Чертушкина у переліках звільнених все не було.
І ось нарешті 14 червня 2025 року він повернувся в Україну та зателефонував дружині й колежанці з таким довгоочікуваним повідомленням: «Я вдома!». Вже у перші дні реабілітації в Києві маріупольського журналіста відвідали колеги.

– Виснажений, з підірваним здоров’ям, але незламним духом Володимир Чертушкин зустрів нас у коридорі військового госпіталю. За ці три роки він втратив більше ніж 20 кг. Впізнаваними залишились тільки очі, – розповідає Олена Калайтан, голова Донецької обласної організації журналістів.
Вона каже, що для донецьких журналістів повернення Володимира з полону стало найгарнішою новиною за останні роки. За даними НСЖУ, близько 30 працівників медіа і громадянських журналістів перебувають у неволі внаслідок незаконних затримань, захоплень у полон, облудних звинувачень і фальсифікованих «судових процесів» російських окупантів на території України. Питання щодо їх визволення Національна спілка журналістів України постійно піднімає на всіх міжнародних майданчиках.

Раніше ми розповідали, що журналіст інформаційного агентства УНІАН Дмитро Хилюк – вже понад два з половиною роки перебуває в російському полоні.
Також ми повідомляли, що 27-річна українська журналістка Вікторія Рощина 19 вересня 2024 року загинула в російському полоні.
Нагадаємо, 19 липня 2024 року Міжнародна та Європейська федерації журналістів офіційно приєдналися до кампанії НСЖУ з визволення захоплених колег, опублікувавши заяву: «Російська влада повинна негайно звільнити незаконно затриманих українських журналістів на окупованих територіях». А Верховна Рада України ухвалила постанову про необхідність домогтися звільнення захоплених у полон українських журналістів.
Інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: