Вільні медіа – невідʼємна частина демократичного суспільства. Але в Україні вони ще важливіші, бо це також активна форма опору. І цю свою силу прифронтові ЗМІ в Україні неодноразово демонстрували через наполегливість, мужність та правду. Про це зазначила представниця Посольства Литовської Республіки в Україні Даніеле Роженайте під час звернення до учасників вебінару НСЖУ «Правда проти дезінформації в умовах війни». Онлайн-захід відбувся в межах проєкту Національної спілки журналістів «Зміцнення стійкості прифронтових медіа як інструменту боротьби з дезінформацією».
«Коли голова НСЖУ Сергій Томіленко відвідав наше посольство, аби розповісти про цей проєкт, він привіз із собою друковані газети, від яких відчувався запах чорнил і паперу і про які, чесно кажучи, більшість забула в епоху цифрових новин. Але ці газети – набагато більше, ніж просто друковані медіа. Вони містили важливі історії з громад, які зазнали нападу, які борються не лише за виживання, а й за ідентичність, за правду та звʼязок поколінь», – розповіла Даніеле Роженайте.
Вона додала: Литва захоплюється українськими журналістами, які мужньо виконують свій професійний обовʼязок, документують воєнні злочини:
«Агресор може знищити вежі мовлення, відключити електроенергію, інтернет та мобільний звʼязок, але він не може зламати вашу стійкість. Він не може змусити замовкнути вашу хоробрість».
Зазначимо, що вебінар став першим заходом у межах проєкту «Зміцнення стійкості прифронтових медіа як інструменту боротьби з дезінформацією», що фінансується Посольством Литовської Республіки в Україні в рамках Програми Співробітництва з Метою Розвитку та Сприяння Демократії.

Дискусія з цього приводу: