Волинські журналісти, хоч і з великими клопотами, але таки побували на міжнародному турнірі в литовському м. Друскінінкай. Щоправда, вчасно дістатися на змагання вдалося не всім, а декого взагалі не випустили за межі нашої держави.
У литовському м. Друскінінкай, на самісінькому кордоні з агресивною білоруссю, 10 вересня відбувся традиційний міжнародний турнір із міні-футболу, який провела Литовська асоціація спортивних журналістів на чолі з Таутвідасом Венцевічюсом.
Після вимушеної «коронавірсусної паузи», коли торік країни Євросоюзу через пандемію SARS-Cov-2 закрила свої кордони для громадян з-поза меж ЄС, навіть у час рашитстсько-української війни волинська команда таки отримала запрошення від організаторів і спробувала вчасно прибути на спортивні змагання.
Щодо суто турніру з міні-футболу, то шлях на них виявився для волинян довгим і тернистим. З ініціативи литовського оргкомітету Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко передав у відповідні органи державної влади список із переліком тих, хто мав би вирушити на турнір, що має й велике патріотичне значення та міжнародне значення. Але…
Секретарю НСЖУ, головному редакторові «Волинської газети» Володимиру Данилюку, який із 24 лютого служить в одному з підрозділів Територіальної оборони ЗСУ, чиновники з Міноборони не погодили короткотермінового відрядження за кордон, не пояснивши причин. Єдине, що він зміг реалізувати – передати як подарунок литовським побратимам виданий ще до війни в м. Луцьку збірник козацьких, гайдамацьких, стрілецьких і повстанських творів «Пісні волі» (дивом збереглися в єдиному екземплярі від 1949 р. та були розмножені), а також – конверти з патріотичними марками зі спецпогашенням штемпелями на Головпоштампті нашого обласного центру.
А от на рівні Волинської обласної військової адміністрації на чолі з Юрієм Погуляйком механізм, хоч і з певними зауваженнями, спрацював ефективно. В усякому випадку, частина гравців змогла вчасно виїхати транзитом через Польщу в Литву. А друга група через недоліки в документах була змушена майже добу очікувати в пункті пропуску.
В наслідок цього лише 5 журналістів вчасно прибули на змагання, тому організаторам довелося залучити 3 колег… із Вірменії, щоб вони хоч якось допомогли нашій команді змагатися з суперниками…
Лише на останню гру з поляками українська команда, де капітаном виступав продюсер телеканалу «Суспільне. Волинь» Костянтин Лоцман, змогла зібрати більш-менш боєздатний склад, тож синьо-жовті виграли з рахунком 3:0. Але за результатами попередніх матчів було втрачено надто багато, щоб, як і 2 роки тому, піднятися на п’єдестал пошани, коли було завойоване 3 місце.
«Рівень патріотизму та солідарності з Україною в Литві надзвичайно високий, – сказав після завершення змагань Костянтин Лоцман. – Буквально на кожному кроці чуємо приязні слова, довідуємося про велику допомогу нашій державі від литовського народу. Мало того: на центральній площі м. Друскінінкай, біля ратуші, гордо майорять одразу два прапори – Литовської Республіки та України!».
Крім усього іншого, Волинь традиційно потужно представлена на дипломатичній ниві у Литві. Свого часу Надзвичайним і Повноважним Послом у м. Вільнюсі успішно працював уродженець Ковельщини Борис Клімчук, а віднедавна Петро Бешта, який родом із м. Рожище.
Власне, як говорить голова Оргкомітету Таутвідас Венцевічюс, головне не лише футбол, але й те, що після нього. Тож на традиційно дружньому інтеркультурному підведенні підсумків журналісти з 8 країн Європи дізналися ще більше правди про причини, перебіг та наслідки рашистсько-української війни в нашій державі, про героїчну боротьбу на фронтах волинян у лавах ЗСУ та інших збройних формувань, про те, як українські центральні та місцеві медіа допомагають пришвидшити неминучу перемогу над клятим кремлівським супостатом. А це означає, що в інформаційному просторі Євросоюзу та Вірменії наша держава отримає ще одну перемогу над путінськими пропагандистами та здобуде ще більше союзників.
Світлана КОМА.
На фото Віктора ЛІННІКОВА: капітан команди волинських журналістів Костянтин Лоцман виступає на урочистому закритті турніру, вручаючи Таутвідасу Венцевічюсу книгу «Пісні волі» та українські марки зі штемпелями спецпогащення на Головпоштампті м. Луцька.
Джерело сайт “Волинська газета”