Неспокійні журналістські шляхи знову привели волинську журналістку-фрілансерку Людмилу Приймачук до Запоріжжя
Це вже третій її приїзд до міста. Цього разу колега разом з рятувальниками виїжджала для зйомок і підготовки матеріалів у прифронтовий Оріхів, побувала у волонтерському центрі «Солдатський привал», поспілкувалася з воїнами ЗСУ, які там тимчасово зупинилися, взяла інтерв’ю у господарки цього затишного військового хостелу, відомої волонтерки Галини Гончаренко. І вже за традицією, завітала до Центру журналістської солідарності НСЖУ – попрацювала, приміряла захисну амуніцію і поділилася своїми враженнями і планами.
– Запорізький Центр журналістської солідарності – це місце, куди завжди хочеться повернутися. Тут дуже тепло зустрічають і у всьому допомагають. Можна взяти напрокат спорядження, дізнатися останні новини, і плідно попрацювати. А ще завдяки запорізьким колегам я тепер маю новий членський квиток НСЖУ. Символічно, що минулоріч, якраз у ці дні, я відвідала Центр журналістської солідарності у Дніпрі, де теж люблю бувати в гостях у колег. А от в ЦЖС Івано-Франківська я поки що жодного разу не була. Але завдяки його координаторці Вікторії Плахті, взяла онлайн участь у тренінгу, який дуже потрібен. Приємно, коли спілчани тебе підтримують, – зауважила Людмила Приймачук.
Також вона звернула увагу, що торік на Волині побували голова ЗОО НСЖУ, співкоординаторка Центру Наталія Кузьменко та оглядачка газети «МИГ» Світлана Шкарупа.
– Це був цікавий плідний візит, який запам’ятався надовго. В такому сенсі розумієш, що ти й справді не сама. Журналісти важливі! Україна єдина!, – каже Людмила Приймачук.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова, Фото Сергія Біжка