Провідні українські журналісти, які реалізовували глибокі регіональні дослідження в мережі НСЖУ і Спілки журналістів Литви, продовжують працювати на передовій інформаційного захисту України. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України.
Зокрема, український ментор проекту «Стимул для незалежної журналістики в регіонах України» Сергій Гузь, який очолює видання «Пильний погляд» у місті Камянському, зазначає: він разом із родиною лишається в рідному місті.
«Я працюю у себе в Кам’янському. Разом із колегами висвітлюємо події в місті. Також готую різні матеріали для закордонних ЗМІ, пишу друзям та колегам у Великобританії та інших країнах, аби організувати міжнародну підтримку України, гуманітарну допомогу, щось для біженців, які змушені рятувати дітей за кордоном.
Усе не так просто, навіть з гуманітарною допомогою, адже зруйнована логістика доставки такої допомоги в якесь конкретне місце. Але шукаємо варіанти. Сьогодні для журналістів важливо продовжувати працювати, адже тисячи людей шукають інформацію. Тож важливо максимально ефективно виконувати свої обов’язки журналіста», – каже Сергій Гузь.
Журналіст Юрій Павлишинець (Закарпатська область) у рамках україно-литовського проекту реалізовував тему «Міграція українців до сусідніх країн». Нині він звільнився з ТРК «Перший кабельний», але встиг розповісти у новинах про волонтерські ініціативи, гуманітарні вантажі та евакуацію за кордон, а також про формування територіальної оборони.
«Зараз, поза каналом, продовжую писати про волонтерів та громадські оборонні ініціативи. Шукаю ресурси, щоб виготовляти відеосюжети на цю ж тематику і транслювати у соцмережах. Ось такі нові реалії. Сподіваюся ще зустрінемось, щоб пройтись мирним Хрещатиком до офісу НСЖУ», – повідомив він.
Редакторка сайту Біляївка.City, газети «Вісті Біляївки» (Одеська область) Галина Халимоник у рамках україно-литовського проекту реалізовувала тему «Між трьох вогнів: як вижити медицині в громадах в умовах медреформи, децентралізацій та пандемії». Як і багато інших колег, активно включилась у волонтерську діяльність.
«Працюємо. У нашому місті поки що все мирно. Ми почали волонтерити 25 лютого, на другий день війни. На сайті завели тему, де координуємо дії всіх волонтерів, потреби роти охорони. Відкрили телеграм-канал для швидких новин. Довіра до нашого видання у ці тяжкі дні ще більше зросла. Хроніку волонтерства ведемо у рубриці «Волонтерство: актуальна інформація, що потрібно для захисників Біляївки», яка постійно оновлюється. У цій публікації кожен може побачити, що потрібно захисникам України та Біляївської громаді на актуальний час. Кожен може долучитися до наближення нашої Перемоги та захисту нашої країни.
В чинних умовах дуже складно триматись на плаву фінансово – зарплату колективу збираю буквально по копійках. Поки що вдалося за минулий місяць розрахуватися з людьми за рахунок грантових коштів. Але велике питання – що далі», – каже Галина.
Журналіст, голова правління Бюро журналістських розслідувань «Детективи» (Львів) Тарас Зозулінський у рамках україно-литовського проекту готував серію антикорупційних журналістських розслідувань: «Катування в тюрмах на Західній Україні. Жорстоке поводження, вбивства та зґвалтування по той бік грат». Зараз він включився у проект «Інформаційна війна із російським агресором».
Передусім, він передбачає написання новин, коротких статей та матеріалів, спрямованих на інформаційну підтримка українських захисників. Також його складовою є боротьба із дезінформаційною війною російського агресора, спростування російських фейків та наративів, які транслюються в соцмережах.
«Щодня ми з колегами оперативно поширюємо на ресурсах організації інформацію з офіційних медіаресурсів державних та правоохоронних органів, Збройних сил України. Відбувається боротьба на інформаційному фронті: написання масових скарг на Youtube-канали та соцмережі, відеосюжети та відеоролики стосовно інформаційних ресурсів і ресурсів, які підтримують війну агресора та займаються масовою пропагандою. Головний напрямок – інформаційна підтримка захисту України: робота з картами Google, написання коментарів, поширення фото, та відео стосовно російської агресії у російському сегменті Google maps – під визначними пам’ятками, установами, спорудами у РФ та Білорусії. Також допомогаємо ресурсу IT ARMY of Ukraine у рамках виконання завдань Міністерства цифрової трансформації України щодо інформаційної протидії окупантам».
Авторка: Людмила Макей