Лави Національної спілки журналістів України поповнилися доктором наук – секретар НСЖУ Гліб Головченко захистив докторську дисертацію за темою «Тенденції розвитку медіаосвіти у США і Канаді» та отримав звання доктора педагогічних наук.
В Україні напрям медіаосвіти окреслили в 2010 році, коли було прийнято Концепцію впровадження медіаосвіти, в якій вона розглядається як вагомий чинник модернізації освіти, що сприятиме побудові в країні інформаційного суспільства, розвиткові економіки знань, становленню громадянського суспільства. Однак лише в 2016-2017 роках, коли Президентом України Петром Порошенком була підписана Доктрина інформаційної безпеки України, в якій йшлося в тому числі про загальне підвищення медіакультури суспільства та розвиток соціально відповідального медіа середовища, сам шлях впровадження медіаосвіти в Україні став більш менш зрозумілим. Саме в ці роки в Україні почалися пілотні проєкти на в школах, а Інститути післядипломної педагогічної освіти розпочали окремі напрямки роботи з педагогами, які були покликані впроваджувати елементи медіаосвіти в своїх школах.
Досвід Канади та США в напрямку розвитку та впровадження медіаосвіти для України є досить важливими, адже ці країни є першопрохідцями в медіаосвіті і отримали досить вагомі результати. Чого тільки вартує те, що в цих країнах і досі всі види засобів масової комунікації користуються попитом серед громадян. Для нашої інформаційної галузі це питання на сьогодні стоїть досить гостро, адже ми бачимо не тільки зниження накладів друкованих видань, а й загальне зниження попиту на якісну журналістику.
Гліб Головченко, секретар НСЖУ: «Нам не потрібно вкотре вигадувати велосипед. Досвід США та Канади показав, який шлях та які інструменти у впровадженні медіаосвіти є результативними і ми можемо їх використовувати, доповнюючи вже нашим досвідом та нашими реаліями».
Одним з прикладів впровадження медіосвіти в Україні на сьогодні є Міжнародний конкурс шкільних медіа, який вже 24 роки відбувається в Миколаєві і який підтримує Національна спілка журналістів України. Завдяки створенню власних шкільних медіа, юні українці вчаться збирати та аналізувати отриману інформацію, вчаться критичному мисленню.
Сергій Томіленко, голова НСЖУ: «Нам приємно, що наш колега, секретар НСЖУ Гліб Головченко, захистив докторську дисертацію з такої важливої теми для України, як медіаосвіта. І ще приємніше те, що складовою цієї дисертації став Міжнародний конкурс шкільних медіа, який Гліб Головченко ініціював ще в далекому 1997 році і який за ці роки зробив неоцінений внесок в розвиток медіаосвіти навіть тоді, коли ще ніхто в Україні не говорив про цей напрямок освіти. Ми вітаємо нашого колегу з цим досягненням і бажаємо йому нових звершень».