Івано-Франківський Центр журналістської солідарності презентували першокурсникам кафедри журналістики Національного університету ім. Василя Стефаника.
Студентам-медійникам розповіли про історію центру, його завдання та допомогу, яку він надає.
-Наша місія – допомагати колегам, які постраждали від війни. Мережа наших Центрів діє у шести областях України. На початку квітня ми отримали від міжнародних донорів бронежилети, шоломи, відео- та фототехніку. Всі ці речі ми відправляли нашим колегам зі східних і південних областей, – розповіла координаторка Центру Вікторія Плахта. – Паралельно ж почали працювати з журналістами-переселенцями. Надавали їм гуманітарну та фінансову допомогу. Згодом – психологічну та юридичну підтримку. Проводили різні навчальні тренінги, вебінари, круглі столи.
За словами координаторки, команда Центру журналістської солідарності за підтримки міжнародних організацій створила всі умови для колег, які через війну знайшли прихисток на Прикарпатті.
– У нас в Центрі є необхідна оргтехніка і канцелярське приладдя, стабільний інтернет, мобільний зв’язок. Кожен, хто з медійників зупинився в Івано-Франківську, може прийти до нас і попрацювати, – додала Вікторія Плахта.
Вона підкреслила, що двері Центру завжди відчинені для всіх журналістів.
-Наприклад місцеві медійники, які збираються у відрядження на деокуповані чи прифронтові території, можуть отримати у нас захисне спорядження й тактичні аптечки , – розповіла пані Плахта.
До зустрічі зі студентами долучилися й журналісти-переселенці Роман Кривко з «Українського радіо» та заслужений журналіст України Ігор Піддубний. Вони розповіли студентам про переформатування роботи в умовах війни, дали рекомендації, що необхідно для того, аби гідно відповідати на виклики часу та бути успішним журналістом.