«Ми цілком розуміємо важливість медіа в цій війні, адже вона точиться на багатьох фронтах, у тому числі й на медійному», – заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі під час зустрічі із представниками Центрів журналістської солідарності Національної спілки журналістів України в центральному офісі НСЖУ.
«І оскільки війна ведеться також і у медіапросторі, ми розуміємо, що щодня маємо справу із викривленою, неправдивою, хибною інформацією та хибними наративами з боку Російської Федерації», – сказав посол.
За його словами, не лише Японія, але й увесь світ розуміє, наскільки зараз необхідне прозоре і об’єктивне висвітлення подій. Тому всі журналісти в Україні, як українські, так і міжнародні, роблять свій внесок у справу донесення правдивої інформації до своєї аудиторії.
«Завдяки вашим зусиллям ми можемо зрозуміти, що насправді відбувається на лінії фронту та українських містах, – сказав пан Мацуда Кунінорі. – Завдяки саме вам українські громадяни дізнаються, як вони можуть отримати доступ до міжнародної підтримки, що надається як на території України, так і за кордоном».
Як зазначив пан посол, розуміючи це, японський уряд вирішив у співпраці з ЮНЕСКО надати фінансову підтримку Центрам журналістської солідарності НСЖУ. Крім того, надається необхідне обладнання і засоби захисту, а також підтримка в деяких інших сферах. Зокрема, йдеться про допомогу в подоланні посттравматичних стресових розладів та інших психологічних проблем, які можуть виникати під час війни у журналістів.
Пан посол запевнив, що уряд і народ Японії готові продовжувати підтримку журналістів в Україні для ефективного виконання ними своїх професійних обов’язків, не втручаючись при цьому в професійну діяльність медійників.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ