З початку повномасштабної війни в Івано-Франківську, за ініціативи Національної спілки журналістів України та підтримки Міжнародної і Європейської федерацій журналістів та UNЕSCО, запрацювала комунікаційна платформа Центр журналістської солідарності для забезпечення належної роботи медійників, передусім, внутрішньо переміщених.
У коворкінгу Центру створено всі умови для роботи медійників. Тут можна підключитися до інтернету, зарядити електронні пристрої, попрацювати та відправити вчасно матеріали в редакції.
«Сьогодні всі ми маємо бути максимально зібраними, об’єднаними та підтримувати один одного. Розуміючи цю складну ситуацію, в якій за умов війни опинилися, зокрема, і журналісти, ми прагнемо підтримати наших колег, допомогти їм працювати без перешкод та доносити до людей найактуальнішу інформацію про те, що відбувається в нашій країні й за її межами. Центр забезпечений комп’ютерною та копіювальною технікою, фотоапаратурою. Приміщення забезпечене генератором, що допомагає постійно мати світло», – зазначає координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта.
З початку роботи коворкінгу, за словами Вікторії Плахти, до комунікаційної платформи завітали понад вісімсот осіб.
Днями в коворкінг Центру журналістської солідарності за допомогою звернувся наш колега з Херсонщини Олег Батурін, який тепер тимчасово проживає в Івано-Франківську. Працівники Центру надали колезі все необхідне для роботи над редакційними матеріалами, підготовкою відповідних документів. Щодо останніх, як розповів Олег Батурін, він подав офіційну заяву в поліцію про отримання через соцмережі серії погроз на його адресу. Така ситуація пов’язана з його професійною діяльністю журналіста-розслідувача (Олег Батурін працює в Центрі журналістських розслідувань) і склалася після опублікування крайнього матеріалу, що має суспільний інтерес.
Зазначимо, що з першого дня війни Олегові Батуріну довелося працювати в умовах окупації. Згодом, з 12 по 20 березня минулого року, він перебував у російському полоні.
«Коли перебував в окупації, то я підтримував зв’язок із керівництвом Спілки журналістів. Вдячний Сергію Томіленку і колегам за надану підтримку. Передусім, хотів би сказати про підтримку моральну. Це може здатися такою банальністю, але я дуже часто згадував, і перебуваючи в окупації, і вже опісля, що ці перші телефонні дзвінки від колег у перший тиждень окупації були дуже потрібними і важливими. Вони телефонували, говорили, радили і заспокоювали. Велику роботу й підтримку надають нам, журналістам, Центри журналістської солідарності. Я особисто, свого часу, неодноразово звертався по допомогу, зокрема, в Центр у Львові, а тепер мені допомагають колеги в Івано-Франківську. Ця допомога дуже важлива, вчасна і потрібна: інколи, коли є відключення світла, можна попрацювати терміново над якоюсь темою, можна отримати бронежилет і аптечку для поїздки у відрядження на прифронтові території тощо. Така допомога і підтримка важливі», – зазначив Олег Батурін.
Дана Данилів