Ігор Піддубний – відомий український журналіст, медіа-продюсер та дослідник, автор понад двадцяти популярних документальних фільмів, зокрема «Україна між червоним та чорним», «Призначаю тебе зрадником», «Украя», «Повернення», «Крим – курорт особливого режиму» й інших. 20 лютого відбулася прем’єра ще одного його фільму – «Звичайний рашизм».
Через повномасштабне вторгнення росії в Україну заслужений журналіст України Ігор Піддубний змушений був покинути Харків. Разом із родиною знайшов прихисток на Івано-Франківщині.
Нещодавно Ігор тимчасово повернувся в рідне місто. В Харківському Медіа ХАБі він провів брифінг, під час якого задекларував безплатну передачу прав на демонстрацію створеного ним документального фільму «Звичайний рашизм» усім медіа, телевізійним каналам та іншим каналам масової комунікації в світі. Наразі фільм перекладений на низку мов – англійську, польську, французьку, шведську, іспанську, португальську, російську. Переклад триває.
Варто нагадати: нещодавно в Українському національному етері відбулася прем’єра фільму Ігоря Піддубного «Звичайний рашизм», а 24 лютого його демонстрували івано-франківські телеканали «РАІ» та «Вежа», фільм був оприлюднений на ФБ-сторінках Івано-Франківської обласної спілки журналістів, Школи журналістики.
Фільм «Звичайний рашизм» присвячений подіям останнього року, розповідає про причини війни, ментальність та історичну особливість російського світу. За тиждень у мережі фільм переглянули понад півмільйона людей, але цього недостатньо, щоб змінити ситуацію, переламати усталені з часів Другої світової війни штампи в сприйнятті Росії як представниці цивілізованого світу, яка доклала багато зусиль у боротьбі з фашистською та нацистською ідеологією.
Україна наразі першою прийняла удар останньої архаїчної імперії світу, але зовсім не всі розуміють природу явища, з яким зіткнулося людство. Автори фільму яскраво та переконливо аналізують історичні паралелі та доводять, що так званий «рашизм» є ще більш страшним перевтіленням давно відомого фашизму, жертвами якого стали десятки мільйонів людей. Постмодерністська обгортка і пропагандистська кампанія не мають затулити справжню природу того, що несе із собою «рускій мір» – нищівну ідею звичайного фашизму, яка намагається повернути людство у криваве та несправедливе минуле. Саме в цьому минулому сьогодні намагається жити народ ядерної держави, яка створює загрозу всьому людству.
Автори фільму пропонують колегам-журналістам інструмент, який має на меті донести правду про цю загрозу до аудиторій по всьому світові.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську