В минулому очільник Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України Анатолій Якубюк прожив бурхливе і насичене життя. Він народився 11 січня 1944 р. під час Другої світової війни в с. Воля-Верещиська нині Влодавського повіту Люблінського воєводства РП, а відійшов у Вічність 16 липня 2025 р. у м. Луцьку на Волині, котра стала його другою Батьківщиною. Помер у віці 81 року у час триваючої російсько-української війни…
У 1947 р. його сім’я була примусово виселена саме на Волинь, де він починав торувати стежину самостійного життя спочатку тесляром і слюсарем, а потім служив строкову в армії.
Анатолій Миколайович навчався на історичному факультеті Луцького педагогічного інституту (на цей час Волинський національний університет імені Лесі Українки), а наступних 2 роки – на загальноосвітньому факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, який тепер також носить статус національного вишу.
Після здобуття вищої освіти працював кореспондентом-організатором редакції Ратнівського районного радіомовлення, з 1967 по 1975 р. обіймав посаду заступника редактора луцької районної газети «Слава праці». Протягом 1975-1978 рр. завідував відділом обласної газети «Радянська «Волинь» (на цей час газета «Волинь-нова»). Був на партійній роботі, котру залишив у 1986 р., коли став старшим редактором Волинського облполіграфвидаву. З 1989 р. Анатолій Якубюк працював головним редактором Всеукраїнського суспільно-політичного і літературно-мистецького журналу «Волинь».

У 2000-2004 рр. був керівником відділу засобів масової інформації, видавництв і поліграфії управління у справах преси та інформації Волинської обласної державної адміністрації та одночасно у 2003-2005 рр. очолював Волинську обласну організацію Національної спілки журналістів України.
У 2004 р. Анатолій Миколайович вийшов на пенсію, після чого продовжив видавати журнал «Волинь», був головним редактором 10-томної Волинської універсальної енциклопедії, а протягом 2010-2015 рр. виконував повноваження депутата Волинської обласної ради.
Був одруженим із відомою художницею Тетяною Галькун.
17 липня 2025 р. рідні, друзі, колеги та знайомі віддали останню шану Анатолієві Миколайовичу в луцькій церкві Мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії Православної Церкви України. Панахиду відслужив отець Андрій Ротченков. З колегою попрощалися і спілчани: секретар НСЖУ Володимир Данилюк, голова облорганізації НСЖУ Михайло Савчак, відповідальний секретар Володимир Приходько, секретар Микола Якименко.
…Глибоко символічно, що саме в ці дні Верховна Рада України визнала депортацією примусове виселення українців із місць їхнього постійного проживання на території Польщі у період від 1944 по 1951 рр., зокрема, під час операції «Вісла». Йдеться про автохтонних українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини. Серед них був і Анатолій Якубюк…
Керівництво Національної спілки журналістів висловлює щирий смуток із приводу смерті Анатолія Якубюка і сподівається, що його творча спадщина житиме вічно.
Інформаційна служба НСЖУ.
На фото з газети «Голос України» і Романа УСТИМЧУКА: Анатолій Миколайович знайомиться з черговою книгою; під час панахиди за Анатолієм Якубюком.
Дискусія з цього приводу: