Національна спілка журналістів України закликає владу зняти з обговорення чинний законопроект «Про медіа» та розпочати реальний діалог із журналістами щодо осучаснення медійного законодавства. Спілка солідарна з редакторами газет, абсолютна більшість яких (85% з опитаних 250 керівників національних та регіональних видань) протестує проти розширення сфери регулювання Нацради з питань телебачення та радіо на друковані медіа. Відповідну заяву прийнято Правлінням НСЖУ 13 травня.
Виступаючи в обговоренні питання про позицію НСЖУ щодо законопроекту «Про медіа» голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк висловився категорично:
– Як людина, яка двадцять чотири роки пропрацювала в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, я цілком підтримую тезу про те, що сьогодні віддавати друковані засоби масової інформації в руки цього регулятора не можна. Спершу треба, щоб у Нацраді навели лад з тим, що їм сьогодні передбачено законом.
Більше року, як регулятор під приводом, що в Україні коронавірусний карантин і встановлено низку обмежувальних заходів, припинив конкурс для на отримання ліцензій для місцевих мовників. Сьогодні всі ці частоти прораховані, вони гуляють, а люди не можуть отримати ліцензій. А якщо пандемія триватиме ще п’ять – десять років?
А що буде, коли до відання Нацради додадуть друковані засоби масової інформації? Упевнений, що це буде повна катастрофа. Адже на сьогодні в Нацраді немає фахівців, які б добре знали видавничу справу, а розширювати її штат абсолютно немає потреби. Тому вважаю, що всіляко треба чинити спротив, щоб до рук регуляторного органу сьогодні друковані засоби масової інформації не віддавати.
Ніхто сьогодні не знає, яким чином буде врегульовано діяльність інтернет мовників. І це також велике питання.
Не можу зрозуміти дій голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва. Він сам свого часу був членом Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення, і чому він так лобіює розширення повноважень регулятора сьогодні, зрозуміти важко.
Повторюся: як людина, яка відпрацювала в Нацраді майже чверть століття, я категорично проти щоб у відання регуляторного органу віддавати друковані ЗМІ.