У Берліні триває вернісаж кращих журналістських робіт конкурсу Women’s voices from Georgia and Ukraine. Серед 18 представлених тут публікацій – матеріал головної редакторки газети «Степова зоря» та сайту «Петропавлівка.City» Ірини Ситнік.
Її робота «Яна Горохова: Узяла автомат – ти не дівчина, а боєць» визнана кращою публікацією на воєнну тематику про жінок з-поміж майже 80 надісланих журналістських матеріалів з України та Грузії.
– Це розповідь про Яну Горохову, парамедикиню-доброволицю, яка стала на захист України, про те, в яких умовах працює та у що вірить. Це історія сильної української жінки. Дякую Women Reporters Academy за визнання. Дякую всім, хто вірить і підтримує. Поїздка в Берлін – це і винагорода за перемогу, і можливість нам, українським медійницям, розповідати про Україну всьому світу, – каже пані Ірина.
Матеріал можна прочитати чотирма мовами: окрім оригінальної – української, також англійською, німецькою та польською.
Сильні жінки пишуть про сильних жінок – зазначають берлінські організатори вернісажу. Також виставка побуває в Польщі, Грузії та США.
ДОВІДКА. Ірина Ситнік має акредитацію ЗСУ, працювала на Донецькому і Запорізькому напрямках, спілкувалась безпосередньо із військовими, зібрала багато історій. Для поїздок брала захисне спорядження (бронежилет із написом «PRESS», шолом та індивідуальну аптечку) у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Медійниця бере участь у заходах Центру, ділиться своїм досвідом із колегами. За активну громадянську позицію, волонтерство за поданням Національної спілки журналістів України Ірина Ситнік відзначена знаком народної пошани «Хрестом громадянських заслуг».
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС