Брендан Моллой – вчитель з Ірландії, для журналістської спільноти в Україні, у співпраці з НСЖУ реалізує проєкт English Speaking Club (англійський розмовний клуб). Заняття з вивчення та практикування англійської для медійників є безкоштовними і відбуваються у форматі онлайн. А ще Брендан Моллой волонтерить, та активно допомагає українцям, які знайшли прихисток в Ірландії. Тож цікавою була зустріч Івано-Франківських медійників із Бренданом Моллоєм у коворкінгу Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ. У зустрічі взяли участь слухачі English Speaking Club, спілчани та працівники Центру.
Брендан Моллой розповів про себе, свою країну та висловив підтримку українському народові в боротьбі з ворогом. Він зауважив, що його знайомство з Україною і співпраця розпочалися ще 2020-го року з перших онлайн-курсів із англійської мови для українців. Ця робота триває, попри війну.
–У переважній більшості моїми учнями в Україні є молодь. Також активно долучилася до проєкту English Speaking Club і журналістська спільнота. З березня цього року, коли стартував проєкт, відбулося вже кілька занять. Дуже потрібно зараз, щоби якомога більше українських журналістів володіли англійською мовою і могли донести до міжнародної спільноти ту ситуацію, в якій вони проживають кожен день війни, – зазначив Брендан Моллой.
Ірландець також зізнався, що кожна поїздка в Україну є для нього певним досвідом, а зустрічі зі своїми учнями – особливими. До речі, ірландський вчитель за період війни вже вдруге відвідав нашу країну.
Координаторка Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта подякувала Брендану Моллою за візит до Центру та висловила сподівання щодо сприяння з боку гостя в налагодженні співпраці з ірландськими журналістами.
Модерувала зустріч та забезпечила переклад відома прикарпатська медійниця, голова Молодіжної ради Івано-Франківської обласної спілки журналістів, учасниця проєкту English Speaking Club Ліліана Хомишин.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності