Цього тижня виповнюється рік з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну – похмура річниця на тлі конфлікту, жертвами якого стають все нові люди, включно з журналістами, які ризикують своїм життям, щоб донести правду про війну.
Про це пише директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій американського Комітету захисту журналістів Джіпсі Гільєн Кайзер.
Щоб відзначити першу річницю повномасштабної війни – «цей витверезний момент у конфлікті», Комітет захисту журналістів розповідає про досвід тих, чия щоденна робота є журналістським подвигом, гідним захоплення.
З моменту вторгнення Росії українські журналісти швидко перетворилися на воєнних кореспондентів. «Якщо ви вирішили бути журналістом і репортером, і у вас є навички робити належні репортажі із зони бойових дій, ви просто йдете і робите це. Це свого роду обов’язок», – цитує КЗЖ Катерину Сергацкову, головну редакторку інтернет-видання «Заборона».
Сергацкова поспілкувалася з представницею КЗЖ Ешею Сарай, розповівши історію про те, як журналістська робота «Заборони» змінилася під час війни. У відео також знялися журналістка, лауреат Міжнародної премії свободи преси 2018 року Анастасія Станко та голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
З початку конфлікту команда КЗЖ із надзвичайних ситуацій отримала десятки запитів від журналістів щодо інформації про безпеку. Команда розробила чат-бот у WhatsApp, який ділиться інформацією про безпеку з журналістами, які ведуть репортажі з України. Маючи інформацію, доступну англійською та українською мовами, чат-бот автоматично надсилає інформацію про безпеку безпосередньо на телефони журналістів – як місцевих, так і міжнародних, котрі працюють над висвітленням новин в Україні.
З початку конфлікту КЗЖ надав фінансову та іншу допомогу 200 журналістам, які постраждали від війни в Україні, включаючи роздачу 100 індивідуальних аптечок з турнікетами, які можуть зупинити кровотечу за 60 секунд.
Вчасні, наповнені фактами та незалежні репортажі з України та про Україну залишаються критично важливими для щоденного виживання українців і для розуміння світом реалій конфлікту, наголошує Джіпсі Гільєн Кайзер. КЗЖ і далі підтримує цих журналістів, починаючи від засобів безпеки і закінчуючи медичними аптечками.
Інформаційна служба НСЖУ