Допомогу від НСЖУ та Української федерації банків продовольства – десять продуктових наборів – Івано-Франківський центр журналістської солідарності НСЖУ отримав для потреб медійної спільноти Прикарпаття
Їх до обласного центру доставила Гуманітарна Нова пошта. Пакунки передали, передусім, ветеранам журналістики, медійникам-ВПО та дружинам військовослужбовців ЗСУ. До складу продуктового набору ввійшли найнеобхіднші продукти харчування: різні види круп, консервів, олія, кава, печиво.
– Це не перша така допомога ветеранам журналістики Прикарпаття та внутрішньо переміщеним медійникам. Тепер передаємо декілька пакунків і дружинам військовослужбовців ЗСУ, адже розуміємо, як їм зараз нелегко. Цього разу ми отримали десять продуктових пакунків, орієнтовна вартість кожного – півтори тисячі гривень, – зазначила координаторка Центру Вікторія Плахта.
Без сумніву, така допомога не лише підтримує людей матеріально, вона значить набагато більше. Зараз, у ці важкі для нашої країни часи, важливо підтримувати одне одного, допомагати одне одному, не забувати одне про одного та триматися разом.
– Вдячна НСЖУ за таку ініціативу й усім тим людям, які зібрали цю допомогу. В наш час це дуже важливо. В Івано-Франківськ я приїхала два роки тому з міста Ізюма Харківської області. У мене батьки – пенсіонери, до того ж, зараз батько проходить лікування. Допомога важлива, а особливо важлива увага. Увага до таких як я, турбота про нас. Це відчувається серцем. Коли я приходжу в Центр журналістської солідарності й зустрічаюся з Вікторією Антонівною, я відчуваю це тепло і відчуваю причетність до журналістської спільноти, до міста, Вдячна за запрошення на різні заходи, які проводить Центр, а також за всі добрі справи, які робить НСЖУ, Центр й усі, кому небайдужа доля внутрішньо переміщених осіб, – наголосила Марина Трубнікова, журналістка-ВПО.
Продуктовий набір отримав і ветеран журналістики Прикарпаття, член НСЖУ Микола Петричук.
– Нині, через хворобу, я вже не в професії. Мене можна вважати ветераном журналістики. Не маю змоги працювати і така допомога особисто для мене є важливою. Хотів би зауважити, що й НСЖУ, й наша Івано-Франківська обласна спілка журналістів постійно приділяють увагу колегам, які через обставини були змушені переїхати сюди, а також журналістам, які вже на пенсії. І увага до нас є важливою, а ще важливіше – спілкування з нами, – каже Микола Петричук.
Серед тих, хто сьогодні потребує нашої підтримки і допомоги, зазначає координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, є й спілчани – рідні військовослужбовців ЗСУ.
– Нині мій чоловік захищає Україну на Бахмутському напрямку, тож мені доводиться самостійно опікуватись нашими дітьми та мамою-пенсіонеркою. Цей пакунок на деякий час забезпечить нас найнеобхіднішими харчовими продуктами. Важливо, що про нас не забувають. Дякую, – зауважила спілчанка Вікторія Біла, дружина секретаря первинного осередку НСЖУ, військовослужбовця ЗСУ Сергія Білого.
Журналістам, котрі через стан здоров’я не змогли особисто забрати продуктові набори, працівники Центру доставили їх за місцем проживання в Івано-Франківську, Бурштині та Коломиї.
Івано-Франківський центр журналістської солідарності, в межах соціального проєкту «Працюємо разом задля Перемоги», й надалі здійснюватиме всіляку підтримку журналістам у професії, медійникам-ВПО та колегам з інших регіонів України.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського центру журналістської солідарності