Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду звернення щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в анексованому Криму. Про це червня повідомив сайт Крим.Реалії та громадська організація «КримSOS» із посиланням на адвоката Данилович Сергія Заєця.
«Затримання без складання протоколу чи будь-якої реєстрації цього факту, утримання без зв’язку із зовнішнім світом, без доступу до адвоката в підвалі місцевого управління ФСБ, застосування тортур. Це все – порушення основних прав людини. Водночас, російські силовики намагалися заперечувати факт порушення, стверджуючи, що Ірина перебувала у них добровільно, за власним бажанням», – цитує адвоката Данилович Сергія Заєця «КримSOS».
За його словами, ця скарга навряд чи вплине на становище Данилович, проте вона може посилити міжнародний тиск на РФ.
«Те, що Росію виключили з Ради Європи, не означає, що треба скласти руки. Боротьба важлива тим, хто страждає від російських репресій. Хоча це звернення не вплине на становище Ірини, боротьба важлива для посилення міжнародного тиску, і рано чи пізно Росія буде змушена реагувати на нього», – додав адвокат.
Нагадаємо, що в січні громадська організація «КримSOS» подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в анексованому Криму.
Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові.
Її підозрювали через фальсифікацію незаконних дій із вибуховими речовинами або вибуховими пристроями (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу Росії) – ФСБ за сфальсифікованими обставинами звинуватила журналістку у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками. У результаті російський суд у Криму засудив громадянську журналістку до семи років позбавлення волі.
НСЖУ вимагає скасування звинувачення щодо неї та звільнення на свободу.
Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович. А громадські організації України вимагають звільнення громадянської активістки.
Інформаційна служба НСЖУ