Уже традиційно в третю п’ятницю вересня на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття в Івано-Франківському лісовому селекційно-насіннєвому центрі обласна спілка журналістів і Центр журналістської солідарності спільно з кафедрою журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і кафедрою журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, провели заходи зі вшанування пам’яті журналістів.
– Ми стоїмо на Алеї пам’яті журналістів, яку закладено 2010-го року. Саме таким чином медійники та працівники лісового господарства вирішили вшанувати пам’ять тих, хто залишив помітний слід в українській журналістиці й кого вже немає серед нас, – такими словами розпочала захід відповідальна секретар обласного журналістського осередку, координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта. – Важко говорити про своїх колег, яких знав, з якими недавно спілкувався, в минулому часі. Та про них будуть нагадувати нам їхні творчі доробки, дерева, посаджені на Алеї, й викарбувані на меморіальних знаках імена непересічних постатей журналістики, які занадто рано пішли з життя.
Торішнього вересня на Алеї пам’яті було відкрито меморіальний знак «Пам’яті колег. Їх убила війна». На ньому – імена 39-ти медійників, яких убила війна. На жаль, війна й надалі забирає життя наших колег, тож сьогодні відкрили вже другий меморіальний знак, в який вписано імена 33-х медійників.
Меморіальні знаки виготовлено з ініціативи Івано-Франківського центру журналістської солідарності та за підтримки Національної спілки журналістів України. Встановив їх надійний партнер – Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр.
Від тогорічного Дня пам’яті пішли за небокрай і талановиті прикарпатські журналісти, члени Національної спілки журналістів України, які чесно і самовіддано служили Правді, своїм читачам, радіослухачам, телеглядачам: кореспондент надвірнянської газети «Народна Воля», редактор газети «Яремчанський вісник», завідувач відділу районного радіомовлення «Синьо-жовта хвиля», відповідальним випусковий і головний редактор телепрограм у ТРК «Надвірна» Володимир Борис; репортерка, редакторка програм та ведуча на ОТБ «Галичина», власна кореспондентка телеканалу «ICTV» в Івано-Франківській області Оксана Кваснишин; редактор відділу в обласних газетах «Прикарпатська правда», «Галичина» Мирослав Кіндрачук.
Член НСЖУ отець Ігор Тузик відправив панахиду за журналістами, які відійшли в засвіти, а учасники заходу згадали колег-журналістів, вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання, запалили свічки. Студенти ПНУ ім. В. Стефаника й УКД поіменно згадали журналістів, які загинули за часи війни, та розповіли їхні історії. Історії загибелі.
Опісля учасники заходу, як і щороку, висадили саджанці дерев (цього разу – гінгко білоби), які будуть рости на Алеї пам’яті й будуть нагадувати про наших колег.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС