Переможців, призерів й учасників тематичного конкурсу есе та відеоесе «Наша свобода залежить від свободи преси» нагородили дипломами, цінними подарунками та сертифікатами. Урочисті заходи відбулися в приміщення читального залу Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва. На церемонію нагородження зібрались представники від організаторів, члени журі, конкурсанти та їхні наставники, працівники бібліотеки. Модерувала зустріч відома прикарпатська медійниця Ліліана Хомишин, голова Молодіжної ради Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ.
У межах програми урочистостей присутні переглянули відеоесе переможців конкурсу – Вікторії Хмелівської, учениці ліцею № 17 Івано-Франківської міської ради, та Мирослави Надкерничної, студентки кафедри журналістики Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника, а також прослухали уривки з авторських есе призерів конкурсу.
З вітальними словами до конкурсантів звернулися голова Івано-Франківської обласної спілки журналістів Лілія Боднарчук, координатор Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, відповідальний секретар обласного журналістського осередку Вікторія Плахта, т. в. о. завідувача кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, доцент Інна Варварук, викладач кафедри журналістики факультету філології Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника, доцент Соломія Хороб, директор телерадіокомпанії «Вежа» Олена Третяк. Вони наголосили, що свобода преси є невід’ємною складовою демократичного суспільства, а молодь, яка здатна вільно мислити та висловлювати свою позицію, – надія на майбутнє України.
Представники організаторів конкурсу подякували всім учасникам за активну громадянську позицію та небайдужість до теми свободи преси й провели нагородження.

Переможці й призери отримали дипломи, цінні подарунки та сувеніри. Авторам найкращих учнівських робіт також вручили Сертифікати від Університету Короля Данила про отримання гранту на навчання – за обраним напрямом підготовки та пам’ятну Відзнаку Карпатського національного університету імені Василя Стефаника. Переможці – студенти й учні – мають у подарунок авторську книгу «Кардіограма» лавреатки премії НСЖУ «Золоте перо» Оксани Ровенчак. Усі учасники тематичного конкурсу есе та відеоесе відзначені відповідними дипломами. Цінні призи – павербанки та спортивне спорядження – надали партнери Івано-Франківського Центру журналістської солідарності італійська волонтерська організація «Anteas Alessandria», яку очолює Лучано Картолано.
Конкурс мав на меті привернути увагу молоді до ролі свободи слова в утвердженні прав людини, боротьбі з дезінформацією та формуванні свідомого громадянства. Усі роботи були сповнені щирості, критичного мислення та глибокого розуміння сучасних викликів, з якими стикається преса. Кожна авторська робота заслуговувала на увагу за свою оригінальність ідеї, аргументованість думок та креативність подачі матеріалу.
Конкурс есе та відеоесе об’єднав юних учасників із різних куточків Прикарпаття, а також представників учнівської молоді з Львівської, Рівненської та Житомирської областей. Відрадно зазначити, що активними учасниками конкурсу стали і студенти-ВПО, які навчаються на профільних кафедрах в університетах Івано-Франківська, а саме: Олександра Борзьонок із Харківської області, Дар’я Базовод із Херсонщини, Дар’я Мартиновська з Сумської й Анна Пащенко із Запорізької областей.

–Конкурс есе та відеоесе «Наша свобода залежить від свободи преси» дає можливість не лише відрефлексувати все, що юне покоління знає про нелегку роботу журналістів, а й відкриває діалог практикуючих медійників із молоддю. Це захід обміну досвідом, думками і, що важливо для майбутніх фахівців слова, – змога бути почутими, – зауважила призерка Олександра Борзьонок.
Нагадаємо, за ініціативи Івано-Франківського Центру журналістської солідарності з 25 березня до 25 квітня на Прикарпатті тривав тематичний конкурс есе та відеоесе «Наша свобода залежить від свободи преси», організаторами якого виступили Івано-Франківська обласна спілка журналістів, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності, заклад вищої освіти «Університет Короля Данила» та Карпатський (Прикарпатський) національний університет ім. Василя Стефаника. Конкурс приурочили Всесвітньому дню свободи преси. Участь у конкурсі брали учні 9 – 11 класів закладів загальної середньої освіти й студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.


















Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Богдана Засідко, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: