Центр журналістської солідарності влаштував своєрідну арома-терапію: журналістка та краєзнавиця, членкиня НСЖУ Наталія Храбатин учила франківських медійників поєднувати аромати, розповіла про створення запахів ще до того, як їх можна було придбати у магазинах.
Колега також продемонструвала свої готові аромати й поділилася тонкощами, які використовує у виготовленні парфумів.
– Є парфуми, які я вираховую математично, а є виготовлені за відчуттями. Наприклад, «Різдвяна кава», яку я розробляла спеціально, щоб відтворити святковий аромат, – розповіла майстриня.
Упродовж кількох годин учасниці майстер-класу освоювали тонкощі технології виготовлення парфумів, відпрацьовували нову для себе навичку. Для кожної з них такий досвід був першим. Ось як відгукнулась одна із присутніх на такому неординарному заході:
– Я вперше на такому майстер-класі. Було цікаво все: як дізнатися про виготовлення парфумів кілька століть тому, так і самому стати трохи парфумером, – поділилася доцентка кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Галина Пристай.
Усі власноруч виготовлені парфуми учасниці майстер-класу забрали собі, щоб згодом, як аромат настоїться, користуватись індивідуально створеним запахом.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську