Як правильно планувати свій час, студентів кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила вчили в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності.
Тренінг «Тайм-менеджмент: мистецтво керування часом» провела медійниця-переселенка з Краматорська Віра Ільїна. За її словами, темою планування часу люди почали цікавитися ще понад дві тисячі років тому.
– Вперше про час заговорив Сенека, – продовжила спікерка. – Він пропонував розділити його на поганий і хороший. Тобто використаний ефективно та неефективно.
До ідеї Сенеки повернулися в часи промислової революції, коли виникла потреба в підвищенні ефективності праці робітників.
– Саме у XVIII столітті порушили тему ефективного використання робочого часу. Тоді ж сформувався принцип «вісімдесят/двадцять»: двадцять відсотків організованих дій дають вісімдесят відсотків результату й навпаки, – розповіла пані Віра.
Про тайм-менеджмент у сучасному розумінні заговорили наприкінці 80-х минулого століття. За спостереженнями медійниці, тоді почало з’являтися багато книжок, а університети та інститути відкрили кафедри тайм-менеджменту.
Для ефективного керування часом спікерка радить:
– не планувати щільно;
– сконцентруйтися не на самому плані, а на процесі планування, бо він допоможе виявити проблеми;
– розставляти пріоритети. Для цього можна використовувати матрицю Ейзенгауера (її суть в тому, щоб сортувати завдання за критеріями важливості/терміновості).
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Івано-Франківського ЦЖС