В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ для слухачів Школи журналістики відбувся тренінг «Тайм-менеджмент: мистецтво володіння часом».
Внутрішньо переміщена особа-медійниця із Краматорська Віра Ільїна ділилася з юними колегами успішними кейсами планування та радила, як можна адаптувати їх у роботі журналіста.
«Якою б не була людина, вона має всього 24 години на добу. Про необхідність цінувати час і використовувати його ефективно люди замислилися вже дуже давно. Ще понад дві тисячі років тому Сенека запропонував розглядати час з точки зору – поганий і хороший час», – зауважила тренерка.
Віра Ільїна розповіла, що деякі тренери із тайм-менеджменту вважають, що це – наука, й серед університетських структур можна знайти кафедру тайм-менеджменту. Та сама журналістка вважає, що це радше інструмент, ресурс.
«Важливо планувати час не тільки задля ефективності, а й тому, що це допомагає фіксувати проблемні моменти. Коли плануємо, ми виявляємо якусь проблему і даємо їй ім’я», – вважає Віра Ільїна.
Щоб ефективно підійти до планування та розуміння тайм-менеджменту, почали із базового – розуміння поняття «час».
«Час плинний, і він не повернеться, тому важливо займатися тайм-менеджментом, бо якщо спостерігати за статистикою, то 50 відсотків свого часу людина витрачає на щось непотрібне. Якщо ми будемо ефективно його використовувати, ми будемо більше виробляти того, що нам потрібно», – поділився своїм баченням проблем часу, студент кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, який має статус внутрішньо переміщеної особи, Денис Сатановський.
Віра Ільїна дала кілька порад, що допоможуть ефективніше планувати час:
– не треба планувати щільно;
– важливий не план, а процес планування, бо ми виявляємо проблему;
– визначати пріоритетні завдання. Для цього можна використовувати матрицю Ейзенгауера, зауважує тренерка.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську