«Дивом вдалося врятуватися з Маріуполя. Виїхали родиною з одним рюкзаком. Добре, що живі», – Тетяна Писарєва, журналістка маріупольського телеканалу ТV-7 тимчасово проживає у Львові.
А журналістка «України молодої» Ліна Тесленко знайшла прихисток на рідній Житомирщині, у райцентрі Попільня. У неї двоє діток-школяриків, з якими евакуювалися з Києва під ракетні обстріли. «Роботу не втратила, пишу далі для рідного видання документальні історії про рашистську окупацію зі слів тих, хто пережив це жахіття. Але фінансово досить важко, тим більше, що постійно потрібні ліки для дітей», – відверто зізнається Ліна.
Журналістки звернулися по допомогу до Центрів журналістської солідарності. І отримали її адресно від своїх волинських і литовських колег.
«У нас є спеціальний фонд для підтримки журналістів, які через війну опинилися у важких життєвих обставинах. З цього фонду ми вирішили спрямувати кошти на рахунки Тетяні і Ліні через мережу Центрів журналістської солідарності», – каже Костянтин Лоцман, продюсер Волинської філії медіакомпанії «Суспільне телебачення і радіомовлення України».
Кошти для фонду зібрали литовські колеги. Для цього вони вирішили провести у себе традиційний міжнародний турнір з міні-футболу серед збірних команд журналістів з понад 10 європейських країн.
«Цей чемпіонат навесні ми проводимо вже багато років саме у Луцьку. Цього року, попри агресію росії проти України, він також відбувся, але у Вільнюсі, завдяки керівнику Литовської спілки журналістів Дайніусу Радзявічусу, голові Спілки спортивних журналістів цієї країни Таутвідасу Венцевічюсу під гаслом «За вашу і нашу свободу!», – розповідає Костянтин Лоцман. – Учасники турніру передали нам зібрану суму від небайдужих литовців, і ми маємо змогу надати частину коштів колегам, які їх потребують».
ДОВІДКОВО:
Центри журналістської солідарності, організовані Національною спілкою журналістів України разом з міжнародними партнерами, працюють у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську.
Їх завдання – допомогти журналістам-вимушеним переселенцям облаштуватися на новому місці тимчасового проживання, у тому числі за кордоном, знайти роботу, надати їм моральну, матеріальну, фінансову підтримку. ЦЖС також сприяють у роботі колегам, які перебувають у зоні бойових дій або приїхали у відрядження до України.
Звернутися до центрів може будь-який працівник чи працівниця медіа, які виїхали з місця постійного проживання до будь-якої іншої області (а не лише до Західної України).
Для цього треба
Заповнити анкету за посиланням: https://bit.ly/3JcQFhK
Написати на електронну адресу: [email protected]
Написати на гарячу лінію у будь-який месенджер за номером телефону +380681266674