Національна спілка журналістів України у відповідь на численні звернення від редакцій друкованих ЗМІ, звернулася до керівництва Українського культурного фонду (УКФ) для отримання роз’яснень щодо детальних умов конкурсу з відбору проектів на програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».
За інформацією, отриманою від УКФ: «Організації, що здійснюють діяльність в сфері друкованих та електронних засобів масової інформації можуть подаватися у рамках ЛОТ-у 7 «Література та видавнича справа (друковані ЗМІ)».
Брати участь у конкурсі на отримання гранту можуть юридичні особи всіх форм власності та фізичні особи-підприємці зареєстровані на території України станом не пізніше 01.01.2019 року, які здійснюють діяльність в секторах культури та креативних індустрій та чий основний КВЕД відповідає «58.14 Видання журналів і періодичних видань».
Як зазначає в коментарі НСЖУ заступник директора з проектної роботи Українського культурного фонду Надія Ковальчук: «Умовою ЛОТу є те, що видання мають бути культурно мистецького спрямування, що, зокрема включає і видання, які мають постійну колонку/рубрику культурно-мистецького спрямування і відповідно у заявці вони мають описати це, зокрема, за останні два роки».
«Відповідно до умов Лоту підтримуватимуться видання, які здійсненні як у друкованому, так і в електронному вигляді, у т.ч. у мережі інтернет», – наголошує пані Ковальчук.
Терміни подачі проектної заявки на конкурс до 21 вересня 2020 року. Детальніше з умовами ви можете ознайомитися за цим посиланням.
- Суспільно-політичні регіональні газети є важливими каналами інформування населення про місцеві новини, зокрема і культурне життя, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Журналісти і видавці газет підтримують ініціативи Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, спрямовані на допомогу креативним галузям. Водночас, сподіваємося, що підтримка друкованих ЗМІ буде не декларативною, а конкретною.
Нагадуємо, що загальний бюджет додаткового конкурсу Українського культурного фонду, який триває до 21 вересня, складає 295 млн.грн. Державна підтримка надаватиметься за 9 напрямами культурно-креативних індустрій, зокрема, електронним та друкованим ЗМІ.